Мох і лишайники на плодових деревах: найкращий метод, що очистить ваші рослини від шкідників

Ці прості методи допоможуть розібратися з мохом і лишайником на ваших деревах у саду. А головне, ви дізнаєтеся, що слід зробити, щоб ці "звірі" більше ніколи не з'являлися.

Мох і лишайники на плодових деревах, найчастіше, з’являються тоді, коли садівники не проводять належну обрізку своїх рослин, або роблять її неправильно чи неякісно. Занедбана крона дерева — це ідеальні умови для розвитку цих шкідників, оскільки створюється така собі погана “вентиляція” й з’являється не потрібний затінок і волога. Саме це й сприяє утворенню моху та лишайників на деревах. Це явище особливо часто спостерігається на старих або забутих деревах, де повітря погано циркулює, а сонячні промені не досягають деяких частин крони. Особливо, в осінньо-зимовий період.

Щоб очистити дерева від моху та лишайників, важливо почати саме з механічної чистки. Для цього знадобиться звичайна щітка, якою акуратно слід зчистити всі ці “організми” з кори дерева. Для цього підійде сама звичайна щітка, якою господині найчастіше користуються в домі, щоб очистити якісь меблі чи одяг від бруду. Загалом, цей метод дозволяє не лише позбутися видимих наростів (моху та лишайника), а й поліпшити стан дерева, забезпечивши для нього кращу циркуляцію повітря навколо кори.

Садівники пояснили, як ефективно очистити плодові дерева від моху та лишайника
Садівники пояснили, як ефективно очистити плодові дерева від моху та лишайника

Однак, це лише початковий етап. Головним чинником для запобігання повторному виникненню лишайників і моху є правильний догляд за деревом. І деревами в саду, загалом. Для цього слід провести обрізку дерев, а потім обробити їх 5% розчином залізного купоросу. Ця процедура допоможе позбутися не тільки лишайників та моху, але й захистить дерева від шкідливих грибкових інфекцій.

Обрізка, чистка та обробка дерев — це важливі етапи догляду за садом. Регулярне виконання цих робіт дозволить підтримувати дерева здоровими та продуктивними, а ваш сад буде виглядати доглянутим та красивим. Не забувайте, що своєчасний догляд за деревами — запорука їхнього довгого та здорового життя. Тож, не лінуйтеся обрізати дерева, й тоді на них нічого не буде з’являтися!

Схожі статті

Не тільки варення: угорці знаються на 3 цілющих властивостях ожини — ось що з нею роблять

Ожина — це не просто смачна ягода, а справжній скарб, на використанні якого добре знаються угорці. Що можна зробити з нею і які властивості вона приховує?

Додайте 100 г цього і квіти зацвітуть: троянди та гортензії будуть тішити цвітом все літо 2025

Троянди та гортензії є неабиякою прикрасою саду, коли вони цвітуть, але іноді цього не стається - чим підживити квіти, щоб вони радували око дачників протягом літа?

Більший урожай та грядки без бур’янів: для чого потрібне агроволокно та як його обрати

Вибір агроволокна залежить від умов вирощування і потреб рослин. Цей матеріал простий, але дуже ефективний. Він захищає від спеки, морозів, вітрів і зливів. А ще не пропускає бур'яни!

Як правильно білити дерева навесні, щоб захист тримався довго? Наші бабусі робили так

Досвідчені господарі як правило завжди навесні намагаються проводити побілку дерев для того, аби захистити їх від шкідників та недуг. Але який нюанс важливо не прогавити?

Яблука будуть з дебелий чоловічий кулак: обприскайте цим яблуню – гарант рекордного врожаю 2025

Обприскування яблуні важливе протягом всього її сезону, адже від цього залежить, якими будуть плоди за розміром і на смак - що потрібно знати про цю процедуру?

З року в рік саджаю ці: 5 сортів редиски, які перевершать всі ваші очікування – чемпіони 2025

Більшість городників вже активно почали висівати культури на городі, тоді як інші ще думають, які сорти обрати - ці 5 ранніх сортів редиски є найкращими для посадки.