Можна роками чекати на рясний урожай вишні, а можна правильно її обрізати: ефект – фантастика

Якщо хочеться зібрати величезний врожай вишні, то доведеться звернути свою увагу не на добрива, а на обрізку. Як правильно обрізати ваше дерево?

Якщо відкрити будь-яку книгу з городництва або завітати на сайт із садівництва, то здебільшого експерти говорять про те, що вишню обрізати необхідності немає. Дійсно, догляд за цим деревом не вимагає проведення щорічної, і тим паче щосезонної обрізки.

Але у випадку, якщо ви хочете отримувати величезні врожаї цієї ягоди, то все ж таки її проводити треба, і мало того, проводити правильно.

Як правильно обрізати вишню?

Городники розповіли, чим підживити вишню вже у лютому 2025
 Як правильно обрізати вишню?

До цієї задачі необхідно підійти з усією відповідальністю, адже саме від формування майбутньої крони залежить, як багато плодів ви отримаєте влітку. Безумовно, не забуваємо про внесення добрив, знищення шкідників, обробку фунгіцидами.

Проводити обрізку навесні необхідно, коли у нас буде стійка температура на вулиці. Краще, якщо 10 +, але у випадку, якщо весна холодна, не нижче 5+.

По-перше, зарізається все до вертикальних пагонів, а також ті гілочки, що сприяють загущенню крони. А от чіпати не треба пагони,
довжина яких не перевищує 30 см. Але лише в тому випадку, коли вони не загущають крону;

Також підрізають центральний пагін таким чином, щоб він піднімався над іншими гілками максимум на 20 см.

Усі горизонтальні гілки радимо залишити, адже саме на них утворюються ваші майбутні плоди.

Пам’ятайте, що вишні також необхідно захищати від птахів, які влітку полюбляють харчуватися даною ягодою. Для цього, як правило ставлять опудало або купляють спеціальні механізми для відлякування.

Обробку дерев проводимо до появи квіток, або вже після появи плодів. Під час цвітіння робити це суворо заборонено, так як інсектициди можуть знищити бджіл, які будуть запилбвати ваше дерево. Зверніть свою увагу, що нині велика кількість інсектицидів виробляється з низькою концентрацією, аби не нашкодити екосистемі. Тим не менш, під час цвітіння краще не наносити її комахам, які грають ключову роль у фермерстві і городництві.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.