Якщо відкрити будь-яку книгу з городництва або завітати на сайт із садівництва, то здебільшого експерти говорять про те, що вишню обрізати необхідності немає. Дійсно, догляд за цим деревом не вимагає проведення щорічної, і тим паче щосезонної обрізки.
Але у випадку, якщо ви хочете отримувати величезні врожаї цієї ягоди, то все ж таки її проводити треба, і мало того, проводити правильно.
Як правильно обрізати вишню?

До цієї задачі необхідно підійти з усією відповідальністю, адже саме від формування майбутньої крони залежить, як багато плодів ви отримаєте влітку. Безумовно, не забуваємо про внесення добрив, знищення шкідників, обробку фунгіцидами.
Проводити обрізку навесні необхідно, коли у нас буде стійка температура на вулиці. Краще, якщо 10 +, але у випадку, якщо весна холодна, не нижче 5+.
По-перше, зарізається все до вертикальних пагонів, а також ті гілочки, що сприяють загущенню крони. А от чіпати не треба пагони,
довжина яких не перевищує 30 см. Але лише в тому випадку, коли вони не загущають крону;
Також підрізають центральний пагін таким чином, щоб він піднімався над іншими гілками максимум на 20 см.
Усі горизонтальні гілки радимо залишити, адже саме на них утворюються ваші майбутні плоди.
Пам’ятайте, що вишні також необхідно захищати від птахів, які влітку полюбляють харчуватися даною ягодою. Для цього, як правило ставлять опудало або купляють спеціальні механізми для відлякування.
Обробку дерев проводимо до появи квіток, або вже після появи плодів. Під час цвітіння робити це суворо заборонено, так як інсектициди можуть знищити бджіл, які будуть запилбвати ваше дерево. Зверніть свою увагу, що нині велика кількість інсектицидів виробляється з низькою концентрацією, аби не нашкодити екосистемі. Тим не менш, під час цвітіння краще не наносити її комахам, які грають ключову роль у фермерстві і городництві.