Готуємо розчин для побілки 5 плодових дерев: не зашкодить урожайності, а тільки сприятиме

Побілка — найкращий спосіб потурбуватися про безпеку садових дерев. Взимку шар фарби на стовбурі надійно захистить кору від розтріскування. Пропонуємо до уваги читачів рецепт розчину для побілки.

Побілка – один із найкращих способів захисту стовбурів дерев. Вона не дозволяє комахам пробратися через тріщини вглиб кори. Крім того такий покрив створює надійний захист дерева від весняного сонця.

Навесні, коли листя на садових деревах ще немає, а сонце вже починає прогрівати землю – стовбур рослини перегрівається. На користь йому це не йде, тому білити стовбури садових дерев радять і восени, і навесні.

Для захисту стовбурів частіше за все використовують садову побілку або ж гас вапна. В складі розчину для побілки повинне бути антисептик, який захистить дерево від інфекцій. Також потрібна клейка м’яка основа, яка фіксує суміш та не дозволяє їй стікати.

Змішувати розчин потрібно таким чином, щоб шар після висихання мав товщину не більше 2 мм. Якщо шар побілки буде занадто густим – то піде тріщинами і буде осипатись. Замість побілки деякі садоводи використовують спеціальну фарбу, яка має перед побілкою багато переваг.

Як приготувати ефективний розчин для побілки садових дерев
Як приготувати ефективний розчин для побілки садових дерев

Класика для побілки деревних стовбурів – це вапно. Приготувати цей розчин доволі просто. Спочатку до однорідності змішують 3 кг вапна (гашеного) і 10 літрів води. Для профілактики грибкових захворювань о побілки додають мідний купорос з розрахунку 300 грамів купоросу на 10 літрів води та 2.5 кг гашеного вапна.

Зауважимо, що сама по собі побілка з вапна – не надійна. Коли йдуть дощі – вона змивається. Тому варто скористатись додатковим засобом, а саме – додати до основного розчину казеїновий клей. Для цього в половині відра води перемішують 1,5 кг вапна та додають 50 грамів казеїнового клею. Всі складові перемішують до отримання однорідної маси та використовують для побілки стовбурів дерев у саду.

 

Схожі статті

Саме час це зробити, бо буде пізно: завжди саджаю ці 5 квітів у березні – цвітуть і пахнуть

Квітникарі з усіх сил вже готові починати висівати рослини на ділянці, які зроблять їхній сад в сто разів привабливішим - ці 5 квітів вже готові до вирощування, тому дійте.

Довго чекати сходи не доведеться: як швидко виростити петрушку — сусіди і кліпнути не встигнуть

Часто петрушку доводиться чекати доволі довго. Але насправді її можна виростити набагато швидше. Що для цього зробити? Відповіді в нашому матеріалі.

Врожай обох у вас в кишені: ці сусіди біля моркви збільшать ваш врожай втричі в 2025-му

Іноді рослини висаджені поруч можуть негативно вплинути на майбутній врожай і є кілька причин, чому так стається - що вирощувати біля моркви і що не можна?

Прискаємо це на листя і бур’яни розсипаються в пил за 7 днів: найкращий засіб

Бур'яни можуть стати справжнім викликом для будь-якої господині, тому дієві засоби їх обробки завжди на вагу золота. Як попрощатися з ними назавжди?

Найтемніші куточки – це для них рай: 7 тіньолюбних рослин, які стануть прикрасою вашого саду

Деякі декоративні рослини чудово ростуть і розвиваються в тіні. Вони зроблять привабливою затінену ділянку у вашому садочку. Розповідаємо, які рослини підходять для посадки в тінистій частині саду.

4 дії і вродить, як ніколи: роблю це з буряком кожного року, а потім насолоджуюсь МЕГА плодами

Буряк потребує ретельного догляду зі сторони дачника, щоб в подальшому віддячити у вигляді гарних плодів - що потрібно знати і що робити? Подробиці.