Припиніть плутати лохину та чорницю: ось що їх відрізняє – запам’ятаєте швидко і назавжди

Обидві ягоди стануть чудовим доповненням до раціону і сприятимуть зміцненню здоров'я. Але, між ними, все ж таки є різниця. Одна ягода — для шкіри, інша — для зору.

Давайте будемо чесними: хто з нас не плутав лохину з чорницею, або навпаки? Напевно, що це робити просто всі. В цей контекст, прямо сюди, так і хочеться поставити смайлик, що просто заливається від сміху. Так от, щоб всі знали, чорниця та лохина взагалі належать до різних видів рослин. Хоча вони й мають схожий вигляд та смак, але це зовсім різні ягоди.

Чорниця — це звичайна ягода, яка росте в лісах, зазвичай на кущах, і має менші плоди, темно-синього кольору. Лохина, у свою чергу, є більш великою ягодою, яка росте на чагарниках і має світліші, майже блакитні плоди. Зовні лохина більша, з гладшою шкіркою, а чорниця зазвичай має більш дрібні плоди з характерною блискучою шкіркою.

Експерти пояснили, чим лохина відрізняється від чорниці
Експерти пояснили, чим лохина відрізняється від чорниці

Що стосується корисних властивостей, то обидві ягоди мають багато спільного. Вони обидві багаті на антиоксиданти, особливо антоціани, які сприяють поліпшенню зору, покращують роботу серцево-судинної системи та допомагають проти старіння. Чорниця має потужні протизапальні властивості та допомагає при захворюваннях очей, таких як короткозорість, а також позитивно впливає на пам’ять та когнітивні функції. Лохина ж володіє не менш вражаючими властивостями, завдяки тому, що містить в своєму складі чимало вітамінів та мінералів. А саме, вітаміну C і клітковину, що чудово підтримують імунну систему і нормалізують травлення.

Ще однією особливістю лохини є її здатність значно покращувати здоров’я шкіри, оскільки вона сприяє виробленню колагену. Чорниця ж, у свою чергу, може бути корисною для людей, в яких є діабет, оскільки вона здатна регулювати рівень цукру в організмі.

Схожі статті

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.