Бажаєте бульби з кулак? Тоді картоплю треба розбудити – зробіть це перед посадкою

Яка же радість — посадити маленькі бульби, а викопати величезні плоди розміром з "булижник". У нашому матеріалі розповідаємо, як підвищити свій врожай.

Інколи здається, що посадка картоплі — це справжня рулетка. Ніколи не знаєш, скільки врожаю викопаєш. Але існують дієві методи підвищення якості та кількості врожаю, а також зниження рівня його захворюваності.

Як правило, картопля заражається гниллю та грибками. Буває, викопуєш красиву бульбу, але коли починаєш з неї готувати, всередині вона вся чорна.

У нашому матеріалі ми розповімо, як правильно підготувати картоплю до посадки, щоб мінімізувати втрати та підвищити потенційний врожай.

Городники розповіли, як правильно розбудити картоплю перед посадкою

Правильна сівозміна - запорука високих врожаїв картоплі
Городники розповіли, як правильно розбудити картоплю перед посадкою

Як правило, досвідчені городники прощають картоплю у підвалі. Робиться це приблизно за місяць до посадки. Однак, ми рекомендуємо почати її пророщування на сонці.

За таким методом, картоплю як правило розміщують у світлому місці з розсіяним освітленням. Під впливом світла в картоплі виробляється соланін – природний захисний механізм проти деяких хвороб та шкідників, таких як нематоди та дротяники.

Але необхідно відмітити, що від найпопулярнішого шкідника — колорадського жука, він аж ніяк не захистить. Тому доведеться чимало попрацювати з інсектицидами, аби захистити рослини.

Але візьміть до уваги, що паростки, які ви отримаєте на світлі, зазвичай міцні та зелені, що полегшує процес посадки та знижує ризик пошкоджень.

Городники пояснили, в чому замочувати розсаду картоплі для збільшення урожаю
 Городники розповіли, як правильно розбудити картоплю перед посадкою

Також не забувайте про вибір ділянки для посадки картоплі. Якщо раніше там росли баклажани чи помідори, — це не підходящий вибір, адже земля там скоріше за все заражена хворобами, зокрема фітофторою.

Тому вам доведеться або добре обробити землю перед роботою з нею, або обрати інше місце. Картоплю можна посадити туди, де раніше росла цибуля, часник, гарбузи, тощо.

Схожі статті

Тінь, спека, посуха? Ці 7 багаторічників не бояться нічого і цвітуть усе літо та ранню осінь

Вибір таких багаторічників дозволяє зекономити час і сили на догляд за ними. Вони не вимогливі до частого поливу, стійкі до хвороб і шкідників та мають довгий період цвітіння.

Ягоди розміром з кулак — без перебільшень: ця підживка моя улюблена, і полуниця мені завдячує

Щоб полуниця виросла солодкою та великою, необхідно прикласти чимало зусиль для цього, а найважливішу роль відіграє підживлення - чим підгодовувати цю рослину?

Сприятливі дні для посадки овочів у 2025 році – коли садити цибулю, моркву, часник і картоплю

Знання про сприятливі дні посадки – це ключ до створення успішного та здорового городу. Коли ви вкладаєте свою любов і турботу в кожну рослину, природа обов'язково віддячить вам рясним урожаєм.

Як зупинити “старіння” орхідеї: ці 5 помилок суттєво зменшують цвітіння кожного року

Догляд за орхідеями не простий, але вкладені в цю справу зусилля, варті того. Дотримуючись цих простих і основних правил, ваші квіти 100% радуватимуть вас своїм цвітінням.

Лише 1 продукт і врожай збільшиться на 70%: киньте це до лунки – перець виросте величезним

Мрія кожного дачника - це смакувати солодким перцем при зборі врожаю, тож розповідаємо одну хитрість, яка допоможе вам отримати лише смачні й соковиті плоди.

70 днів і врожай вже у вас! Секрет вирощування фіолетової моркви – солодка, хрустка й соковита

Фіолетова морква не так часто вирощується на ділянках, як усім звична помаранчева - в чому їх відмінність та які сорти найкращі для посадки навесні в 2025?