Ялтинська цибуля – гастрономічна візитна картка Криму, яку раніше часто вирощували на південному узбережжі півострова, а нині активно культивують в центральній та інших регіонах України. В чому ж її переваги, особливості та нюанси вирощування? Розповідаємо про це в нашому матеріалі.
Головний секрет найсмачнішої кримської цибулі – не тільки в її кольорі, але й у смакових властивостях. Ця культура добре росте та розвивається в умовах м’якого сонячного клімату і в ґрунтах, добре насичених мікроелементами.
Фіолетова кримська цибуля – примхлива, їй потрібні регулярні та рясні поливи. Крім того в місцях розташування грядок із нею потрібно постійно прополювати бур’яни. Згубними для врожаю цього сорту цибулі стають навіть близькі посадки звичайної ріпчастої цибулі. Через це відбувається перезапилення і врешті решт виростає звичайна гірка цибуля замість солодкої.

Серед інших особливостей справжньої ялтинської цибулі – плоска форма, менше ефірних масел в порівнянні з іншими сортами та соковитість. Ця культура має в складі велику кількість мікро- та макроелементів. В ній багато заліза, кальцію, міді, цинку та фтору. Її регулярне вживання покращить роботу травної системи, зміцнить імунну систему та здійснить антибактеріальну дію на організм.
Найкращий варіант використання фіолетової цибулі – в свіжому вигляді. Її часто додають до салатів.
Взимку ялтинську цибулю зберігають на утепленій лоджиї чи закритому балконі. Головна умова – розташувати цибулеві головки таким чином, щоб між ними добре циркулявало повітря. Тоді вони не будут загнивати.

Кримська цибуля належить до пізньостиглих сортів. Її вегетаційний період від посіву і до збору врожаю становить 130-150 днів. Цибулини плоскої форми, щільні. Вага кожної з них варіюється від 130 до 150 грамів. Вони нещільно вкриті сухими лусочками і тому термін зберігання плодів становить лише 2-3 місяці.
Покривна луска має червоно-фіолетове забарвлення. Соковита частина цибулі має білий колір з рожевим відтінком. Завтовшки вони становлять 3 мм і складаються в 7 рядків. Сорт цінують за солодкий смак та відсутність печіння при вживанні.