Та сама кримська цибуля на городах центральної України: як виростити легендарний солодкий фіолетовий лук

Ялтинська або кримська цибуля – особливий сорт овоча, що відрізняється червоно-фіолетовим кольором. Про її особливості та нюанси вирощування розповідає у своєму матеріалі "Сенсація".

Ялтинська цибуля – гастрономічна візитна картка Криму, яку раніше часто вирощували на південному узбережжі півострова, а  нині активно культивують в центральній та інших регіонах України. В чому ж її переваги, особливості та нюанси вирощування? Розповідаємо про це в нашому матеріалі.

Головний секрет найсмачнішої кримської цибулі – не тільки в її кольорі, але й у смакових властивостях. Ця культура добре росте та розвивається в умовах м’якого сонячного клімату і в ґрунтах, добре насичених мікроелементами.

Фіолетова кримська цибуля – примхлива, їй потрібні регулярні та рясні поливи. Крім того в місцях розташування грядок із нею потрібно постійно прополювати бур’яни. Згубними для врожаю цього сорту цибулі стають навіть близькі посадки звичайної ріпчастої цибулі. Через це відбувається перезапилення і врешті решт виростає звичайна гірка цибуля замість солодкої.

Агрономи розповіли головні особливості ялтинської цибулі
Агрономи розповіли головні особливості ялтинської цибулі

Серед інших особливостей справжньої ялтинської цибулі – плоска форма, менше ефірних масел в порівнянні з іншими сортами та соковитість. Ця культура має в складі велику кількість мікро- та макроелементів. В ній багато заліза, кальцію, міді, цинку та фтору. Її регулярне вживання покращить роботу травної системи, зміцнить імунну систему та здійснить антибактеріальну дію на організм.

Найкращий варіант використання  фіолетової цибулі – в свіжому вигляді. Її часто додають до салатів.

Взимку ялтинську цибулю зберігають на утепленій лоджиї чи закритому балконі. Головна умова – розташувати цибулеві головки таким чином, щоб між ними добре циркулявало повітря. Тоді вони не будут загнивати.

Агрономи назвали головні особливості солодкої фіолетової цибулі
Агрономи назвали головні особливості солодкої фіолетової цибулі

Кримська цибуля належить до пізньостиглих сортів. Її вегетаційний період від посіву і до збору врожаю становить 130-150 днів. Цибулини плоскої форми, щільні. Вага кожної з них варіюється від 130 до 150 грамів. Вони нещільно вкриті сухими лусочками і тому термін зберігання плодів становить лише 2-3 місяці.

Покривна луска має червоно-фіолетове забарвлення. Соковита частина цибулі має білий колір з рожевим відтінком. Завтовшки вони становлять 3 мм і складаються в 7 рядків. Сорт цінують за солодкий смак та відсутність печіння при вживанні.

Схожі статті

Якщо зробити першу підживку смородини цими добривами, врожаю не буде: тільки не це

Дорослий кущ смородини на сезон може дати відро ягід. І ці ягоди — справжній скарб, адже містять в собі неймовірну кількість вітамінів та мінералів.

Завжди беріть цього більше: як у березні обробити сад біопрепаратами – ви цього не знали

Як правильно обробити сад у березні, щоб шкідники забули дорогу до вашої ділянки, а грибок навіть і не думав зайти у гості? Розповідаємо всі тонкощі.

Що робити з гілками після обрізки дерев? Не кваптеся бігти за сірниками: є кращий варіант

Не за горами весняна обрізка дерев, а це означає, що залишиться багато гілок, які необхідно буде утилізувати. Розповідаємо в матеріалі, як це краще зробити.

Агрономи трясуть яблуню навесні не просто так: 1 лайфхак замінить будь-які підгодівлі та поливи

Кожної весни на яблуневих деревах формується нова зав'язь. Її кількість може бути великою, через що плоди виростають дрібними та кислими. Щоб цього не сталось – скористайтесь секретним методом.

Врожай і тут, і там: посадіть ці рослини біля буряка навесні 2025 – весь город буде в плодах

Завжди постає питання у дачників, які культури вирощувати біля конкретних рослин, наприклад, біля буряка, тож досвідчені городники розставили всі крапки над "і".

2 стакани цього навесні – і влітку ягоди розміром з кулак: чим підживити полуницю у 2025 році

Щоб полуниця виросла великою й солодкою, потрібно знати, що з нею робити під час посадки, в процесі вирощування та як доглядати за рослиною. Садівники розклали все по поличках.