Не варто і казати про те, що бутони, які вже розпустилися і мають гниль не врятувати. Ба більше, їх доведеться зрізати, так як вони заражені, і стануть розповсюджувати хворобу далі. А ми цього не хочемо.
Як правило подібна проблема виникає, якщо троянда захворіла на грибкове захворювання: борошниста роса, іржа, сіра гниль та інші збудники швидко розповсюджуються по рослині і як мінімум знищують її декоративний вигляд, але насправді становлять справжню небезпеку для куща.
Тому в першу чергу необхідно взятися за справу саме заради життя рослини. А коли вона відновиться, то зможе побалувати нас і розкішними бутонами квітів.
Якщо бутони троянд починають гнити, обробіть їх таким методом

Перш за все, не нехтуйте внесенням добрив. Хороше органічне підживлення, а також наявність мінералів у ґрунті — це основа здоров’я рослини. Таким чином в неї будуть сили боротися із захворюваннями та захищати себе.
І навіть якщо рослина все ж таки захворіє, вона не загине. Після декількох обробок препаратами троянда швидко відновиться і буде тішити пишним цвітінням.
Якщо ви побачили вже не тільки заражена листя, але й гнилі бутони, необхідно у терміновому порядку надати необхідну допомогу кущу. Мало того, це необхідно зробити і заради інших рослин в саду, адже грибкові захворювання швидко передаються, а спори буквально переносяться повітрям.
Для того, щоб не возитися з рослиною постійно, радимо Вам робити бакові суміші, тобто з’єднувати фунгіцид та інсектицид.
Важливим доповненням до бакової суміші стануть добрива з мікроелементами та імунні препарати: Ізабіон, Вертекс, Чистий лист для троянд, Майстер для Троянд, Плантатор та ін.

Найкращими варіантами для обробки троянд є Бордоська суміш та мідний купорос. Пам’ятайте про заходи безпеки: одягайте респіратор, захищайте очі та руки. Постійна робота з фунгіцидами та інсектицидами без захисту може нашкодити вашій печінці.