Поставила крапку з мурахами раз і назавжди за добу: бабусин спосіб з секретним інгредієнтом

Все ніяк не можете розпрощатися з мурахами на своїй ділянці? Є простий спосіб це зробити, про який ви навіть не здогадувалися. Відповідь прямо у вас під носом.

Мурахи можуть стати справжньою катастрофою для городників. Здається, що це досить мирна комаха, яка не наносить шкоди врожаю. Але це лише на перший погляд.

Насправді мурахи можуть харчуватися листям та квітками, що ослаблює рослину та робить її піддатливою до різних захворювань. Окрім того, вони ще й переносять попелицю, яка взагалі може знищити врожай за декілька днів.

В кінці кінців, мурахи стають причиною розповсюдження насіння бур’янів, які швидко заполонять ґрунт і можуть стати постійною проблемою, від якої важко позбутися.

Городники розповіли, як позбутися від мурах на городі

Найкращі методи боротьби з мурахами на ділянці
Городники розповіли, як позбутися від мурах на городі

Є багато різних методів боротьби з мурахами. Найпоширеніший — борна кислота, якою обробляють землю, а також обприскування рослин мильною водою.

Але часто вони бувають недієвими. Що робити у такому випадку? Як ніяк, інсектициди коштують немало, можуть бути неефективними і ще й токсичними для рослин і для самих садівників.

На вашій кухні є відповідь на питання. Так, вам необхідно звернути свою увагу саме на прянощі. Гвоздика являється натуральним репелентом для мурах, і вони швидко захочуть покинути місце, де буде знаходитися дана спеція.

Тому ви можете взяти жменю гвоздики, подрібнити її у блендері та посипати біля мурашника.

Також можна зробити розчин, яким оброблятиметься ваш сад. Як правило, вже за добу мурахи захочуть забути дорогу до вашої ділянки.

Нагадуємо, що пік активності даних комах припадає якраз на травень. У період, коли температура повітря досягає 18 градусів починає прокидатися царство комах, і мурахи з’являються на ділянках найпершими.

А вже через декілька тижнів після їхньої появи, починає активізуватися і попелиця, яка дуже любить поласувати саме молодим листям. Тому не нехтуйте запобіжними заходами та вчасно реагуйте на їх появу.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.