Інжир може рости не лише в Єгипті: які сорти цього фрукту ідеально підходять для України

Виростити інжир в Україні можна досить легко, якщо враховувати певні умови. Правильно обраний сорт і забезпечення необхідних умов, гарантуватимуть отримання якісного урожаю.

Інжир уже давно увійшов у раціон українців і перетворився з унікального делікатесу на щось більш звичайне. І це дуже добре, адже він дуже корисний для нашого організму. Хто частенько літає в Єгипет, той куштує свіжий інжир досить часто і може відчути, що різниця з тим, що завозять в Україну, не така вже й велика. Фактично, зібраний урожай інжиру може лежати тривалий час і йому нічого не буде. А це дозволяє експортувати його, насамперед, і до нас в країну, з мінімальним ризиком того, що він може зіпсуватися.

Хоча інжир асоціюється з теплими країнами, такими як Єгипет, насправді, цей фрукт цілком може рости й у нашому кліматі, навіть у північних регіонах України. Якщо влітку стовпчики термометра сягають і перевищують +25 градусів тепла, то інжир чудово ростиме й розвиватиметься будь-де (аби лише за таких умов). Для його вирощування у відкритому ґрунті варто обирати теплі, сонячні місця, захищені від сильних вітрів.

У разі сильних зимових морозів, для інжиру краще всього вигадати якесь укриття (це може бути будь-що, аби лише накрити його). Як варіант, вирощувати інжир в Україні можна в спеціальних контейнерах. Це надає можливість садівникам переносити рослину в приміщення на зимовий період. Такий підхід дозволяє зберегти рослину здоровою і активною протягом усього року.

Садівники пояснили, як виростити інжир у своєму городі та в квартирі
Садівники пояснили, як виростити інжир у своєму городі та в квартирі

Серед сортів інжиру, які підходять для вирощування в Україні, можна виділити кілька чудових варіантів. Інжир “Адріатичний”, що є раннім сортом, який добре переносить прохолодні зими і надає смачні великі плоди. Інжир “Медовий” славиться своєю солодкістю і ароматністю, ці плоди приваблюють не тільки смаком, але й красивим виглядом. Інжир “Шервуд” має відмінну стійкість до холодів, що робить його ідеальним для вирощування в нашому кліматі. “Далматський інжир” є ще одним популярним сортом. Він славиться завдяки своїй стійкості до посухи та чудовим плодам з приємним смаком.

Для посадки інжиру ґрунт повинен бути легким, дренованим та з нейтральною кислотністю. Глибина ями для висаджування має сягати 40–50 сантиметрів, а ширина — 60 сантиметрів. У землю слід додати органічні добрива, щоб покращити структуру. В разі посадки інжиру у контейнер, слід обирати великий горщик з отворами для дренажу, наповнений спеціальним ґрунтом для плодових дерев. Важливо забезпечувати достатню відстань між саджанцями, щоб вони мали достатньо простору для розвитку кореневої системи. Після посадки, рослину слід рясно полити. Також бажано зробити мульчування ґрунту. Останнє потрібно для збереження вологості та захисту від бур’янів.

Схожі статті

Як перемогти фітофтороз? Помідори більше не злякають ні дощі, ні тумани – 2 дієвих методи

Для дачників і городників фітофтороз є справжнім випробуванням. Насамперед, на міцність своїх нервів! Але, є кілька методів, які можуть легко та просто вирішити навіть це питання!

Така обробка врятує аґрус від білого нальоту: обприскайте кущі з 15 по 31 березня цим розчином

Білий наліт на аґрусі – це ознака борошнистої роси, яка здатна повністю позбавити господарів ягідного врожаю. Щоб цього не сталось – обприскайте кущі з 15 по 31 березня ефективним розчином.

Красива, сонячна квітка: як правильно підготувати цибулини гладіолуса до посадки – інструкція

Ці нехитрі підготовчі процедури дозволять отримати красиві та здорові гладіолуси, які будуть радувати своїм яскравим цвітінням довгі та довгі роки.

Цей засіб – справжній “хижак” для павутинного кліща: огірки будуть плодоносити весь 2025-й

Павутинний кліщ - явище не з приємних, адже саме цей шкідник значно пошкоджує огірки, і в результаті дачники отримують зовсім не той врожай, на який розраховували - як їх прибрати з ділянки?

У чому секрет успішного вирощування томатів: якщо зробити все правильно, то буде мега-урожай

Експерти розкрили секрет успішного вирощування томатів, які є найпопулярнішим овочом у всьому світі вже багато століть. Цей соковитий та смачний помідор зводить з розуму всіх гурманів!

Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.