Які сорти лохини підійдуть для будь-якого городу: 100-відсотковий врожай “медових” ягід

Лохина не тільки прикрасить вашу дачу, а й стане чудовим джерелом вітамінів для всієї сім'ї. І головне, її не доведеться купувати в супермаркеті за нечуваними цінами!

Багато хто мріє виростити у своєму городі чи в саду лохину. Насамперед, для того, щоб не купувати її в супермаркетах за космічними цінами. А вони дійсно – космос! Також, саме ця ягода є дуже й дуже корисною. Оскільки є багатою на антиоксиданти, вітаміни та мінерали. Дуже часто садівники сумніваються, чи реально виростити лохину самостійно, адже вона вимагає певних умов для нормального розвитку. І підходить їй далеко не все підряд!

Насправді виростити лохину в умовах нашого клімату цілком можливо, якщо правильно підійти до вибору сорту і підготувати ґрунт. Лохина не є особливо вимогливою до температури, проте вона потребує кислої землі (pH від 4,5 до 5,5). Тому перед посадкою потрібно ретельно підготувати ґрунт, забезпечивши необхідну кислотність. Для цього часто використовують торф. Саме він дозволяє підтримувати оптимальний рівень кислотності ґрунту.

Городники пояснили, які сорти лохини виростуть на будь-якій дачі
Городники пояснили, які сорти лохини виростуть на будь-якій дачі

Що стосується сортів, для центральних і південних регіонів України ідеально підходять такі як “Дюк”, “Елліотт” та “Сієрра”. Ці сорти добре адаптуються до різних умов, здатні витримувати як теплі, так і прохолодні сезони. “Дюк” відомий своєю стійкістю до хвороб і високою врожайністю (має великі та солодкі плоди), а “Елліотт” має компактну форму куща і чудово переносить холодні зими (ягоди дрібні, з вираженим кисло-солодким смаком). Сорт “Сієрра” родить багато дрібних, але досить ароматних ягід. Він також чудово адаптується до теплих і помірних умов, а його рослини невибагливі в догляді.

Лохину зазвичай садять за допомогою саджанців. Для цього обирають молоді рослини, що вже мають добре розвинену кореневу систему. Саджанці лохини кладуть у ямки, глибина та ширина яких має становити близько 30-40 сантиметрів. Між рослинами потрібно залишати відстань 1-1,5 метра. Важливо, щоб корені не мали контакту з вапняними матеріалами, оскільки лохина не любить лужного ґрунту. Як ми писали вище, важливо, щоб земля була кислою. Після посадки рослини потребують регулярного поливу. І для цього теж слід використовувати кислу воду. Також бажано підживлювати рослини органічними добривами.

Схожі статті

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.