Багато хто мріє виростити у своєму городі чи в саду лохину. Насамперед, для того, щоб не купувати її в супермаркетах за космічними цінами. А вони дійсно – космос! Також, саме ця ягода є дуже й дуже корисною. Оскільки є багатою на антиоксиданти, вітаміни та мінерали. Дуже часто садівники сумніваються, чи реально виростити лохину самостійно, адже вона вимагає певних умов для нормального розвитку. І підходить їй далеко не все підряд!
Насправді виростити лохину в умовах нашого клімату цілком можливо, якщо правильно підійти до вибору сорту і підготувати ґрунт. Лохина не є особливо вимогливою до температури, проте вона потребує кислої землі (pH від 4,5 до 5,5). Тому перед посадкою потрібно ретельно підготувати ґрунт, забезпечивши необхідну кислотність. Для цього часто використовують торф. Саме він дозволяє підтримувати оптимальний рівень кислотності ґрунту.

Що стосується сортів, для центральних і південних регіонів України ідеально підходять такі як “Дюк”, “Елліотт” та “Сієрра”. Ці сорти добре адаптуються до різних умов, здатні витримувати як теплі, так і прохолодні сезони. “Дюк” відомий своєю стійкістю до хвороб і високою врожайністю (має великі та солодкі плоди), а “Елліотт” має компактну форму куща і чудово переносить холодні зими (ягоди дрібні, з вираженим кисло-солодким смаком). Сорт “Сієрра” родить багато дрібних, але досить ароматних ягід. Він також чудово адаптується до теплих і помірних умов, а його рослини невибагливі в догляді.
Лохину зазвичай садять за допомогою саджанців. Для цього обирають молоді рослини, що вже мають добре розвинену кореневу систему. Саджанці лохини кладуть у ямки, глибина та ширина яких має становити близько 30-40 сантиметрів. Між рослинами потрібно залишати відстань 1-1,5 метра. Важливо, щоб корені не мали контакту з вапняними матеріалами, оскільки лохина не любить лужного ґрунту. Як ми писали вище, важливо, щоб земля була кислою. Після посадки рослини потребують регулярного поливу. І для цього теж слід використовувати кислу воду. Також бажано підживлювати рослини органічними добривами.