Існує безліч факторів, які так чи інакше впливають на врожайність полуниці. Зокрема, своєчасне внесення підживлення до початку цвітіння. Полуниця потребує ретельного догляду, адже вважається вимогливою культурою, але при додаванні правильних добрив, її вирощування стане легшим.
Найбільш підходящим ґрунтом для цієї рослини є чорнозем з додаванням попелу, адже він має лужну реакцію, а полуниця не переносить кислі ґрунти.

Також давайте розглянемо, чому полуниця може цвісти, але не давати врожай. Одна з основних причин – брак запилення, особливо якщо у вашій місцевості немає бджіл або занадто часто йде дощ, і він заважає комахам працювати. Якщо полуниця росте на одному і тому самому місці понад три-чотири роки, то грядка може старіти, це в свою чергу впливає на зниження кількості плодів. Важливу роль відіграє і погода, адже сильні морози можуть знищити деякі сорти полуниці.
Тепер перейдемо до підживлення. Добрива для полуниці вносять лише з другого року після висадження кущів. Як тільки сніг розтане і потеплішає, можна одразу полити кущі настоєм з кропиви, який слід буде настояти протягом 4 днів.

В середині квітня потрібно буде почати очищати кущі від сухого та поганого листя, а також розпушити землю навколо.
Для першого підживлення цієї рослини підійде розчин сечовини або коровʼяку – 2 чайні ложки на 20 літрів води. Хоч і існує безліч магазинних добрив, але природні є більш ефективними. Якщо ж використовувати хімічні засоби, то ви ставите під загрозу ягоди, адже головна мета кожного дачника – це виростити здорові та смачні плоди, тому краще підживлювати полуницю більш екологічними та безпечними способами.