Смородина теж хоче дружити – з ким її посадити, щоб вродило “як в останній раз”

Смородина дає хороші врожаї через раз? Все тому, що ви не підібрали їй хорошу сусідку, з якою їй буде комфортно. Смородина також має свої смаки на друзів.

Зараз селекціонери вивели настільки велику кількість сортів смородини, що очі розбігаються. Є солодкі, кислі, ароматні та терпкі. Якщо внести деякі мікроелементи в ґрунт, то смак зміниться, тому цей нюанс можна навіть регулювати.

Як же виростити у себе вдома рекордний урожай смородини, яка забезпечить нас смачними пончиками, бісквітами та десертами, а також ароматною консервацією?

Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Городники пояснили, чому обов'язково слід пересаджувати смородину
 Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Насправді, для будь-якої Смородине дуже важливо підібрати правильну сусідку, яка буде стимулювати у неї плодоношення. Це відбувається через велику кількість факторів: речовини, які потрапляють у ґрунт через коріння, ставлення комах до цих рослин, їхня схильність до захворювань, тощо.

У якості сусідки для смородини рекомендуємо вам обрати мікоризу – симбіотичні гриби, які утворюють взаємовигідну співпрацю з корінням рослин. Цей симбіоз дозволяє кущам смородини отримувати більше поживних речовин із ґрунту, що сприяє їхньому здоров’ю та рясному плодоношенню.

Для того, щоб посадити їх необхідно зробити всього декілька простих кроків: придбати гриби в магазині, розчинити препарат у воді та налити його у ґрунт біля коріння смородини. Вже цього сезону ви побачите, наскільки комфортним для куща буде ця співпраця.

Городники пояснили, як виростити великі ягоди смородини в своєму городі
 Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Також не забувайте про те, що смородина має потребу у правильній обрізці. Робити це необхідно до того, як прогріється грунт, адже кущ майже одразу починає цвісти. Тож обрізаємо його до того моменту, коли прокинуться бруньки.

За правильних умов у вас буде сильний кущ, який нарощуватиме велику кількість плодів, а також не матиме необхідності у додатковому підживлення.

Схожі статті

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.

Попелиці носа не покажуть, і набридлі чорнобривці не потрібні: саджаємо по всьому городу це

Посадивши цю квітку на своїй ділянці, ви можете забути про наявність попелиць раз, і назавжди! Ця рослина не потребує особливо догляду, її слід просто не забувати поливати.