Смородина теж хоче дружити – з ким її посадити, щоб вродило “як в останній раз”

Смородина дає хороші врожаї через раз? Все тому, що ви не підібрали їй хорошу сусідку, з якою їй буде комфортно. Смородина також має свої смаки на друзів.

Зараз селекціонери вивели настільки велику кількість сортів смородини, що очі розбігаються. Є солодкі, кислі, ароматні та терпкі. Якщо внести деякі мікроелементи в ґрунт, то смак зміниться, тому цей нюанс можна навіть регулювати.

Як же виростити у себе вдома рекордний урожай смородини, яка забезпечить нас смачними пончиками, бісквітами та десертами, а також ароматною консервацією?

Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Городники пояснили, чому обов'язково слід пересаджувати смородину
 Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Насправді, для будь-якої Смородине дуже важливо підібрати правильну сусідку, яка буде стимулювати у неї плодоношення. Це відбувається через велику кількість факторів: речовини, які потрапляють у ґрунт через коріння, ставлення комах до цих рослин, їхня схильність до захворювань, тощо.

У якості сусідки для смородини рекомендуємо вам обрати мікоризу – симбіотичні гриби, які утворюють взаємовигідну співпрацю з корінням рослин. Цей симбіоз дозволяє кущам смородини отримувати більше поживних речовин із ґрунту, що сприяє їхньому здоров’ю та рясному плодоношенню.

Для того, щоб посадити їх необхідно зробити всього декілька простих кроків: придбати гриби в магазині, розчинити препарат у воді та налити його у ґрунт біля коріння смородини. Вже цього сезону ви побачите, наскільки комфортним для куща буде ця співпраця.

Городники пояснили, як виростити великі ягоди смородини в своєму городі
 Експерт розповів, з ким варто садити смородину на грядку

Також не забувайте про те, що смородина має потребу у правильній обрізці. Робити це необхідно до того, як прогріється грунт, адже кущ майже одразу починає цвісти. Тож обрізаємо його до того моменту, коли прокинуться бруньки.

За правильних умов у вас буде сильний кущ, який нарощуватиме велику кількість плодів, а також не матиме необхідності у додатковому підживлення.

Схожі статті

Саджаю цей сорт картоплі, і спину не гну: ні нематоди не боїться, ні колорадського жука

Цей сорт картоплі завжди дивує господарів щедрими врожаями і стійкістю до розповсюджених шкідників – нематоди і колорадського жука. Чим приваблива картопля "Каменський" – розповідає "Сенсація".

Кабачкова біда: що робити, якщо врожай гниє із зав’язі? 2 методи швидкої допомоги овочам

Кабачки – популярний і простий у вирощуванні овоч. Буває так, що плоди починають жовтіти та розм'якшуватись прямо на грядці. Про головні причини та способи збереження врожаю розповідає "Сенсація".

Сусідка закопує це під деревом і збирає більше груш, ніж може з’їсти: цей 1 продукт – знахідка

Що зробити, аби отримати найрозкішніших урожай груш? Розповідаємо про неочевидний прийом, який варто повторити у себе вдома. Деталі в матеріалі.

Бур’яни у дворі зникнуть за ніч, якщо обприскати їх 1 кухонним засобом: раз, і немає

Бур'ян на подвір'ї може перетворитися у багатосерійну драму, в якій ви намагаєтеся попрощатися з цим небажаним гостем, а він все повертається, і повертається.

Коричневі плями на листках полуниці: 2 причини, через які врожай і не подумає з’явитися

Щоб полуниця виросла великою та соковитою, вона має бути абсолютно здоровою. І є декілька ознак того, що необхідно подбати про кущі прямо тут і зараз.

Забудьте про навоз та попіл: 1 інгредієнт, який збільшить врожайність в кілька разів

В травні багато дачників активно працюють на городі. Родюча земля – одна із запорук рясного врожаю. Розповідаємо, чим підживити навесні землю, щоб отримати щедрі дари наприкінці сезону.