З виведенням нових морозостійких сортів черешні, які добре переносять низьку температуру, ця культура швидко завоювала популярність серед садівників, що живуть у північних регіонах. Деякі види можуть зимувати при -20 градусах. Вони рідше хворіють і не поступаються за смаковими якостями, ніж їх відомі південні “побратими”.

У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно проводяться посадка морозостійкої черешні навесні та подальший догляд за нею.
Зимостійкі сорти черешні є невисокими (до 4 м заввишки) листопадними плодовими деревами, які зовні практично нічим не відрізняються від південних, тільки компактніші. Плоди, як правило, у північної черешні великі, темно-бордового кольору, але можуть бути і жовтими з рожевим бочком і світло-червоними. Шкірка трохи щільніша, ніж у південних, а м’якоть така ж солодка і соковита. Експерти розповідають, що морозостійкі сорти черешні краще переносять зберігання та транспортування. Вирізняються високою врожайністю.
Ось перелік кількох популярних сортів черешні для північних та центральних регіонів. Звичайна – Світхарт, Іпуть, Рондо, Ревна, Бичаче серце. Колоноподібні – Сільва, Хелена.

Зазвичай терміни посадки для черешні – осінь та весна. Однак, враховуючи погодні умови, в північних регіонах її все ж таки радять садити в більш теплу пору року. За літо молоде дерево добре вкорениться і піде на зріст. Зміцнілі вони нормально перезимують і вже наступного сезону можуть дати перший урожай.
Насамперед необхідно орієнтуватися на температуру повітря (не нижче +17) та ґрунту (від +8 до +10). У центральних районах України це може бути кінець квітня – початок травня. У північних – середина травня. Враховуючи південну природу черешні, їй необхідно підібрати сонячне та добре освітлене місце, без протягів та північного вітру. Тільки в цих умовах черешня добре ростиме і плодоноситиме.