Які сорти черешні посадити навесні: найкращі сорти для центральних та північних регіонів

Ще кілька років тому черешню називали винятково південною культурою, а сьогодні картина різко змінилася – з'явилися нові морозостійкі сорти, які нічим не поступаються південним.

З виведенням нових морозостійких сортів черешні, які добре переносять низьку температуру, ця культура швидко завоювала популярність серед садівників, що живуть у північних регіонах. Деякі види можуть зимувати при -20 градусах. Вони рідше хворіють і не поступаються за смаковими якостями, ніж їх відомі південні “побратими”.

Найкращі сорти черешні для північних регіонів України
Найкращі сорти черешні для північних регіонів України

У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, як правильно проводяться посадка морозостійкої черешні навесні та подальший догляд за нею.

Зимостійкі сорти черешні є невисокими (до 4 м заввишки) листопадними плодовими деревами, які зовні практично нічим не відрізняються від південних, тільки компактніші. Плоди, як правило, у північної черешні великі, темно-бордового кольору, але можуть бути і жовтими з рожевим бочком і світло-червоними. Шкірка трохи щільніша, ніж у південних, а м’якоть така ж солодка і соковита. Експерти розповідають, що морозостійкі сорти черешні краще переносять зберігання та транспортування. Вирізняються високою врожайністю.

Ось перелік кількох популярних сортів черешні для північних та центральних регіонів. Звичайна – Світхарт, Іпуть, Рондо, Ревна, Бичаче серце. Колоноподібні – Сільва, Хелена.

Найкращі сорти черешні для північних регіонів України
Найкращі сорти черешні для північних регіонів України

Зазвичай терміни посадки для черешні – осінь та весна. Однак, враховуючи погодні умови, в північних регіонах її все ж таки радять садити в більш теплу пору року. За літо молоде дерево добре вкорениться і піде на зріст. Зміцнілі вони нормально перезимують і вже наступного сезону можуть дати перший урожай.

Насамперед необхідно орієнтуватися на температуру повітря (не нижче +17) та ґрунту (від +8 до +10). У центральних районах України це може бути кінець квітня – початок травня. У північних – середина травня. Враховуючи південну природу черешні, їй необхідно підібрати сонячне та добре освітлене місце, без протягів та північного вітру. Тільки в цих умовах черешня добре ростиме і плодоноситиме.

Схожі статті

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.

З року в рік саджаю тільки ці: сорт огірків + сорт помідорів, які перевершать всі очікування

Вибір насіння - ключовий момент для будь-якого городника. Якщо ви хочете отримати урожай без зайвих клопотів, важливо обрати сорти, які відзначаються врожайністю, стійкістю до хвороб і чудовим смаком

Квітень — час пікірування розсади: 4 поради, які допоможуть зробити все правильно

Пікірування розсади є одним з важливих кроків у отриманні багатого врожаю у 2025 році. Щоб усе було вдало, важливо з самого початку зробити все правильно. У цьому допоможуть кілька лайфхаків.