5 основних причин, чому вишня дає поганий урожай – це потрібно знати кожному садівнику-аматору

Що безпосередньо впливає на плодоношення вишні та як допомогти вишневому саду, який із роками перестав приносити гідний урожай? Називаємо основні причини.

Вишня завжди була найулюбленішою ягодою не лише в Україні, а й у всьому світі. З неї роблять смачні варення та джеми, десерти, начинки для пирогів та вареників, варять компоти та соки. Звичайно ж, всі садівники, які вирощують цю культуру на своїх дачних ділянках, зацікавлені у високому врожаї ягід. Проте, багато хто зауважує, що згодом ягід на деревах стає менше, а в деяких і зовсім зникають. Із чим це пов’язано?

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Несприятливі погодні умови

Вишні належать до морозостійких культур. Дерева добре переносять зиму та швидко відновлюються. Однак навіть вона нічого не може протиставити пізнім холодам, які можуть раптово обірвати її цвітіння. Навіть 5 днів вистачить, щоби дерево вишні залишилося практично без урожаю.

Сортові особливості

Сорти вишні можуть бути як самоплідними, так і самобезплідними. За наявності дерев інших сортів вона добре запилюється та плодоносить. Якщо таких немає, врожайність істотно падає аж до повної відсутності ягід.

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Некоректне формування крон

Як і будь-якому плодовому дереву, вишне необхідна обрізка, що омолоджує, яка безпосередньо впливає на врожайність дерева. Для цього садівники регулярно вкорочують гілки до сильних розгалужень. Цій процедурі повинні бути піддані всі старі дерева.

Напади різних шкідників

Низькому врожаю вишень сприяють нападки різних шкідників, які здатні значно послабити дерево та знищити бутони, квіти, зав’язі та навіть зрілі ягоди. Своєчасно обробляйте дерева від чорної вишневої попелиці, вишневого пильщика, підкіркової листовійки, глоду, вишневої мухи і т.д.

Захворювання

Найпоширенішою причиною падіння врожайності вишні є поширення в саду грибкових хвороб. Вони можуть з’явитися раптово та різко, а також повільно розвиватися протягом кількох років. Щоб не допускати таких сумних наслідків, профілактичні фунгіцидні обробки плодового дерева мають стати звичкою.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.