5 основних причин, чому вишня дає поганий урожай – це потрібно знати кожному садівнику-аматору

Що безпосередньо впливає на плодоношення вишні та як допомогти вишневому саду, який із роками перестав приносити гідний урожай? Називаємо основні причини.

Вишня завжди була найулюбленішою ягодою не лише в Україні, а й у всьому світі. З неї роблять смачні варення та джеми, десерти, начинки для пирогів та вареників, варять компоти та соки. Звичайно ж, всі садівники, які вирощують цю культуру на своїх дачних ділянках, зацікавлені у високому врожаї ягід. Проте, багато хто зауважує, що згодом ягід на деревах стає менше, а в деяких і зовсім зникають. Із чим це пов’язано?

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Несприятливі погодні умови

Вишні належать до морозостійких культур. Дерева добре переносять зиму та швидко відновлюються. Однак навіть вона нічого не може протиставити пізнім холодам, які можуть раптово обірвати її цвітіння. Навіть 5 днів вистачить, щоби дерево вишні залишилося практично без урожаю.

Сортові особливості

Сорти вишні можуть бути як самоплідними, так і самобезплідними. За наявності дерев інших сортів вона добре запилюється та плодоносить. Якщо таких немає, врожайність істотно падає аж до повної відсутності ягід.

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Некоректне формування крон

Як і будь-якому плодовому дереву, вишне необхідна обрізка, що омолоджує, яка безпосередньо впливає на врожайність дерева. Для цього садівники регулярно вкорочують гілки до сильних розгалужень. Цій процедурі повинні бути піддані всі старі дерева.

Напади різних шкідників

Низькому врожаю вишень сприяють нападки різних шкідників, які здатні значно послабити дерево та знищити бутони, квіти, зав’язі та навіть зрілі ягоди. Своєчасно обробляйте дерева від чорної вишневої попелиці, вишневого пильщика, підкіркової листовійки, глоду, вишневої мухи і т.д.

Захворювання

Найпоширенішою причиною падіння врожайності вишні є поширення в саду грибкових хвороб. Вони можуть з’явитися раптово та різко, а також повільно розвиватися протягом кількох років. Щоб не допускати таких сумних наслідків, профілактичні фунгіцидні обробки плодового дерева мають стати звичкою.

Схожі статті

Якщо виноград дозрів, але потріскався: у чому причина – ви не звернули увагу на ці 3 нюанси

Для багатьох виноградарство — це справа всього життя, і вона вимагає чималих знань. Адже найменша помилка може призвести до не бажаних результатів.

Коли копати молоду картоплю у 2025 році: двічі подумайте перед тим, як братися за лопату

Виходити копати й збирати картоплю можна цілими сім'ями. Більше того, хтось може смажити шашлики, а потім, швиденько й картоплю запекти! І все це стане справжнім відпочинком на природі!

“Улюблене” добриво агрономів: робить помідори дрібними, пустотілими та несмачними

Щоб виростити якісний і хороший урожай помідорів, важливо зберігати баланс поживних речовин у ґрунті. Для цього слід знати, коли і як правильно застосовувати певні добрива.

Пролийте лунки перед посівом цим, і редиска вимахає з буряк: всього 2 ложки на відро води

Редиска дасть мега-крутий урожай і буде смачною, хрумкою і великою, як буряк, якщо перед посадкою додати в грунт весняних добрив і не забудьте про "чарівний" настій.

Врожаю не побачите, як своїх вух: 5 порад для дачників, які тільки збираються посадити сливу

Все про те, як обирати саджанці, місце для посадки, правильно садити, доглядати та обробляти сливу. Знаючи все це наперед, ви точно зможете виростити здорові та якісні дерева.

Зелень зберігатиметься набагато довше, ніж зазвичай: простий спосіб від продавця овочів

Абсолютно всім хочеться, щоб зелень зберігали свою свіжість якомога довше, а не зів'яла на 2-й день після придбання. Як це можна втілити в реальність?