5 основних причин, чому вишня дає поганий урожай – це потрібно знати кожному садівнику-аматору

Що безпосередньо впливає на плодоношення вишні та як допомогти вишневому саду, який із роками перестав приносити гідний урожай? Називаємо основні причини.

Вишня завжди була найулюбленішою ягодою не лише в Україні, а й у всьому світі. З неї роблять смачні варення та джеми, десерти, начинки для пирогів та вареників, варять компоти та соки. Звичайно ж, всі садівники, які вирощують цю культуру на своїх дачних ділянках, зацікавлені у високому врожаї ягід. Проте, багато хто зауважує, що згодом ягід на деревах стає менше, а в деяких і зовсім зникають. Із чим це пов’язано?

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Несприятливі погодні умови

Вишні належать до морозостійких культур. Дерева добре переносять зиму та швидко відновлюються. Однак навіть вона нічого не може протиставити пізнім холодам, які можуть раптово обірвати її цвітіння. Навіть 5 днів вистачить, щоби дерево вишні залишилося практично без урожаю.

Сортові особливості

Сорти вишні можуть бути як самоплідними, так і самобезплідними. За наявності дерев інших сортів вона добре запилюється та плодоносить. Якщо таких немає, врожайність істотно падає аж до повної відсутності ягід.

Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин
Чому вишня дає менше ягід: 5 основних причин

Некоректне формування крон

Як і будь-якому плодовому дереву, вишне необхідна обрізка, що омолоджує, яка безпосередньо впливає на врожайність дерева. Для цього садівники регулярно вкорочують гілки до сильних розгалужень. Цій процедурі повинні бути піддані всі старі дерева.

Напади різних шкідників

Низькому врожаю вишень сприяють нападки різних шкідників, які здатні значно послабити дерево та знищити бутони, квіти, зав’язі та навіть зрілі ягоди. Своєчасно обробляйте дерева від чорної вишневої попелиці, вишневого пильщика, підкіркової листовійки, глоду, вишневої мухи і т.д.

Захворювання

Найпоширенішою причиною падіння врожайності вишні є поширення в саду грибкових хвороб. Вони можуть з’явитися раптово та різко, а також повільно розвиватися протягом кількох років. Щоб не допускати таких сумних наслідків, профілактичні фунгіцидні обробки плодового дерева мають стати звичкою.

Схожі статті

Знайшла неймовірний багаторічник на заміну трояндам: сусіди постійно розпитують

Троянди — це завжди прекрасний вибір, але що робити, якщо вони елементарно набридли? Розповідаємо про неймовірний багаторічник, який варто посадити.

Листя величезне та мʼясисте: першим ділом поливаю хости цим – з чого почати сезон 2025

Хоста — прекрасне доповнення до будь-якого ландшафту, особливо, якщо вона повністю здорова, доросла та має у своєму розпорядженні всі необхідні ресурси.

Таємний ворог: спочатку радував око, а потім перетворився на справжнє лихо для саду

Інколи бажаний гість в нашому саду може перетворитися на справжню дилему, так як починає йти проти планів свого господаря. Розповідаємо про таку рослину.

Чим посипати грядку при посадці томатів та перців? 1 порада моєї бабусі, яка працює завжди

Щоб отримати розкішні врожаї помідорів та перців, можна спробувати 1 секрет, яким користувалися наші бабусі та дідусі. Чим саме посипати грядку?

1 день вирішить абсолютно усе: коли у травні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Після травневих свят городники продовжують активно працювати на ділянці. Сіяти огірки в останній місяць весни можна не кожного дня. "Сенсація" розповість, які дати несприятливі для цього.

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?