Малинові кущі ростуть на багатьох дачних ділянках. Однак далеко не завжди вони можуть порадувати своїх господарів великою кількістю ягід та гарними врожаями. Садівники, яким вдалось придбати саджанці врожайних сортів малини. Але ті, кому дістався старий малинник – повинні дуже постаратися, щоб малинник приносив багато солодких і смачних ягід.
Отримати великий врожай малини допоможуть 4 прийоми, про які “Сенсація” розповість далі.
Прийом № 1: багато світла
Малина погано плодоносить на затемнених ділянках місцевості. Однак у ранкові та вечірні години культура здатна переносити невеликий затінок.

Протягом доби малині потрібна достатня кількість сонячного світла. Тоді вона буде добре розвиватись і винагородить господарів великими, соковитими та солодкими плодами. Якщо малина посаджена на погано освітленій ділянці, то навесні чи восени її обов’язково пересаджують на більш освітлену ділянку. І невдовзі ви зможете побачити значну різницю у врожаї – звісно, у кращий бік.
Прийом № 2: правильний полив
Навіть одноразова велика порція води зможе набагато збільшити плодоношення малини. Водночас не варто занадто перебільшувати кількість води, щоб навколо малинника не утворилось болото. Пам’ятайте, що все повинно бути в міру.
Якщо на вулиці йдуть часті дощі – потрібно пригальмувати поливи. Водночас не можна, щоб земля під кущем була сухою. Інакше щедрого врожаю не дочекаєтеся.
Прийом № 3: добрива
Малина – невибаглива рослина щодо підживлення. Проте за гарне добриво вона точно віддячить вам гарним та солодким врожаєм.
До висаджування малинових кущів можна підживити землю на ділянці компостом або перегноєм. На 1 метр квадратний вносят 10 кг органічного добрива. І цього харчування малиновим кущам вистачить надовго.
Якщо ґрунт під малинником не удобрювали, то в нього обов’язково вносять необхідні речовини. Підгодівлю для рослин проводять або навесні, або влітку. В якості добрива обирають або органічні добрива, або комплексні препарати.
Можна підживити малинові кущі пташиним послідом або перепрілим навозом. Торф можна вносити в будь-який період року.
Настій з попелу виливають під кущі малини після відцвітання або в період формування ягід.
Рідкі азотні добрива у вигляді коров’яку вносять під кущі малини навесні. Це забезпечить хороші умови для розвитку та зростання. Комплексну мінеральну підгодівлю вносять під кущі малини влітку або навесні.
Прийом № 4: проріджування

Малинник часто розростається і тому його потрібно проріджувати. Протягом вегетаційного періоду кущі активно ростуть та розповсюджуються по ділянці. Щоб врожай малини наприкінці сезону був щедрим – потрібно час від часу проріджувти посадки.
Молоді пагони малини ні в якому разі не викопують і не висмикують із землі. Кущ під корінець обрізають за допомогою секатора.
Додатково проводят мульчування ділянок з малиною. Ця процедура допоможе утримати вологу всередині ґрунту. В якості мульчі використовують тирсу, торф або солому.