Чи знаєте ви, які плодові дерева не можна обрізати навесні? З 1 березня це стосується кожного

Весна – гарний час для проведення оновлюючих робіт в саду. Однак експерти наголошують, що не всі плодові дерева можна обрізати навесні. З березня це стосується кожного дачника.

З початком весни садівники активно працюють на своїх ділянках та готують дерева до нового сезону. Щоб вони приносили гарний врожай – потрібно вчасно їх обрізати. Проте не всім плодовим деревам потрібна обрізка. Які з них краще не чіпати – “Сенсація” розповість далі.

Деякі рослини у весняному саду обрізати не потрібно. Їх краще залишити в спокої до більш пізнього часу. Це правило торкається вишні. Обрізка ягідного дерева на початку весни може уповільнити розвиток та зіпсувати увесь врожай. Також на початку весни не обрізають абрикоси, сливи, персики та яблуні.

Досвідчені дачники наголошують на тому, що усі ці культури перебувають у спокою, тому весняна обрізка принесе їм більше шкоди, аніж користі. Видалення гілок не кращим чином впливатиме на якість та кількість врожаю.

Вишню не можна обрізати навесні
Вишню не можна обрізати навесні

Найкращий період для оновлення плодових дерев – після завершення вегетації. Зверніть увагу на бруньки. Вони не повинні бути набухлими. Взагалі багато дачників проводять санітарну обрізку дерев у саду восени. У цей період процедура менш травматична.

Перед початком обрізки зверніть особливу увагу на стан бруньок на гілках і їх розташування. Наприклад, у вишневих дерев вони розташовані на кінцях пагонів і їхня обрізка призведе до того, що дерево протягом сезону не буде плодоносити.

Садівники не радять обрізати сливу навесні
Садівники не радять обрізати сливу навесні

Такі плодові дерева як персик, черешня та абрикос обрізають після того, як завершився процес вегетації. Ці дерева ростуть швидко, тому регулярна обрізка допоможе підтримувати їх форму.

Персики не можна обрізати навесні
Персики не можна обрізати навесні

Висаджені восені плодові дерева обрізають навесні, коли вони тільки-но розпочинають рости. Спочатку вкорочують скелетні гілки, а потім – формують верхівку дерева. Великі гілочки обрізають на третину. Зайві – видаляють, а обрізку більш слабких гілок проводять наполовину.

У молодих плодових дерев спочатку обрізають вертикальні гілки у літніх сортів. Потім – переходять до зимових сортів.

Схожі статті

Коли з’явилися рожеві піки: півонії цвістимуть пишно і довго, якщо дати цю підживку

Півонія квітка наскільки розкішна, настільки і примхлива. Не догодити їй неймовірно легко, але якщо знати правильні добрива, все буде набагато простіше.

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.