З початком весни садівники активно працюють на своїх ділянках та готують дерева до нового сезону. Щоб вони приносили гарний врожай – потрібно вчасно їх обрізати. Проте не всім плодовим деревам потрібна обрізка. Які з них краще не чіпати – “Сенсація” розповість далі.
Деякі рослини у весняному саду обрізати не потрібно. Їх краще залишити в спокої до більш пізнього часу. Це правило торкається вишні. Обрізка ягідного дерева на початку весни може уповільнити розвиток та зіпсувати увесь врожай. Також на початку весни не обрізають абрикоси, сливи, персики та яблуні.
Досвідчені дачники наголошують на тому, що усі ці культури перебувають у спокою, тому весняна обрізка принесе їм більше шкоди, аніж користі. Видалення гілок не кращим чином впливатиме на якість та кількість врожаю.

Найкращий період для оновлення плодових дерев – після завершення вегетації. Зверніть увагу на бруньки. Вони не повинні бути набухлими. Взагалі багато дачників проводять санітарну обрізку дерев у саду восени. У цей період процедура менш травматична.
Перед початком обрізки зверніть особливу увагу на стан бруньок на гілках і їх розташування. Наприклад, у вишневих дерев вони розташовані на кінцях пагонів і їхня обрізка призведе до того, що дерево протягом сезону не буде плодоносити.

Такі плодові дерева як персик, черешня та абрикос обрізають після того, як завершився процес вегетації. Ці дерева ростуть швидко, тому регулярна обрізка допоможе підтримувати їх форму.

Висаджені восені плодові дерева обрізають навесні, коли вони тільки-но розпочинають рости. Спочатку вкорочують скелетні гілки, а потім – формують верхівку дерева. Великі гілочки обрізають на третину. Зайві – видаляють, а обрізку більш слабких гілок проводять наполовину.
У молодих плодових дерев спочатку обрізають вертикальні гілки у літніх сортів. Потім – переходять до зимових сортів.