Із настанням весни в дачників та городників додається клопоту. Деякі плодові дерева потрібно обрізати, а кущі полуниці – продезинфікувати від шкідників та хвороб. “Сенсація” розповість вам, навіщо та в який спосіб поливати полуницю окропом.
Більшість бактерій та шкідників полюбляють оселятися саме під ягідними чагарниками. Там вони зимують, а з настанням весняного тепла перебираються на кущі і починають робити свою “чорну” справу. Щоб знищити їх, досвідчені дачники обробляють полуничні насаждання окропом.
Поливати окропом ягідні кущі полуниці потрібно правильно. Для цього використовують воду з температурою +80 градусів. Але попередньо потрібно зробити невеличкі канавки, які допоможуть воді не розтікатися. Завдяки ось таким заглибленням окріп не буде потрапляти на кореневу систему полуниці на грядці.

Полив окропом якісно захистить рослини від бур’янів, шкідників та мікроорганізмів. Деякі дачники поливають окропом безпосередньо самі кущі полуниці. Цю процедуру проводять ранньою весною, коли на культурі ще не розпустились бруньки. Інакше така дезінфекція може рослині нашкодити.
Обробка кущів окропом – ефективний метод боротьби зі шкідниками та різноманітними хворобами. Досвідчені агрономи кажуть, що ця техніка особливо ефективна проти брунькового кліща. Саме цей шкідник частіше за все сприяє розповсюдженню махровості листя. З ранньої осені кліщі починають ховатися у бруньки та живуть там протягом всієї зими, а прокидаються після того, як починають розпускатися бруньки.

В них самиця кліща відкладає яйця, і вже через 10-14 днів замість молодих бруньок на кущах залишаються лише обгризені качанчики від них.
Обробка культури окропом підвищить опорність рослини хворобам та підвищує їх стійкість до атак шкідників. В результаті урожайність полуниці підвищиться, а смак ягід буде найсолодшим.