Вирішення проблем на 100%: як створити теплу грядку та збирати мегаврожай до самих холодів

Все частіше на своїх присадибних ділянках городники починають обладнати "теплі" грядки, які добре працюють протягом кількох сезонів. Овочі вирощені в них завжди дають стабільний та великий урожай.

Є безліч способів отримувати стабільно високий і тривалий урожай в помірному або навіть холодному кліматі, але найпоширеніший і перевірений – це пристрій “теплих” грядок. Вони дозволяють вирощувати будь-які рослини, які тішать плодоношенням до самих холодів.  Звичайно ж “теплі” грядки вимагатимуть певних витрат сил та часу, але результат обов’язково окупить усі старання.

Експерти розповіли, для чого потрібні "теплі" грядки на ділянці
Експерти розповіли, для чого потрібні “теплі” грядки на ділянці

Що таке “тепла” грядка?

“Теплими” грядками називають рослинну органіку, яка закладена на певній ділянці кількома шарами. У процесі дебатування рослинність в результаті хімічних та біологічних процесів виділяє тепло, яке підтримує комфортну для зростання рослин температуру.

“Теплі” грядки є двох типів:

  • №1 – заглиблені, коли верхня частина ґрунту знаходиться врівень з поверхнею навколишнього ґрунту.
  • №2 – високі, коли шари викладаються на ділянку, обгороджену бортами у вигляді насипу.

Чим зазвичай заповнюють “теплі” грядки?

Це можуть бути будь-які рослинні залишки, які є на дачі – зрізані гілки чагарників та дерев, тріски, коріння та бадилля, очищення від овочів та фруктів, скошена трава, листя, солома та сіно.

Для вирощування яких культур використовують теплі грядки?

Як правило в “теплих” грядках вирощують теплолюбні овочі – помідори, огірки, баклажани, дині та інше. Часто сіють звичайну зелень та різні салати, скоростиглі коренеплоди, полуницю та суницю.

5 простих кроків до багатого врожаю суниці
5 простих кроків до багатого врожаю суниці

Зазначимо, що якщо ваша “тепла” грядка закладена правильно, то вже за кілька днів вона починає працювати – температура ґрунту підвищується приблизно на 5 градусів, що сприяють швидкому зростанню рослин.

Експерти розповіли, для чого потрібні "теплі" грядки на ділянці
Експерти розповіли, для чого потрібні “теплі” грядки на ділянці

Схожі статті

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!

Більше ніяких гнилих плодів на яблуні: 700 г на 10 літрів – ефективний розчин проти моніліозу

Весняна обробка яблунь спеціальними розчинами допоможе вберегти врожай від моніліозу та інших захворювань. Рецепт одного із них пропонуємо до уваги читачам "Сенсації".

Якщо вчасно не провести обробку, вони знищать весь урожай: як захистити свій сад від грибків

Не варто чекати, доки саду з'являться перші ознаки грибків, краще провести профілактику плодових дерев наперед. Це збереже їм імунітет та врожай.

Капусті цей бур’ян потрібен як повітря: посадили 3 штуки біля грядки — жодного шкідника

Білокачанна капуста — ласий шматочок для багатьох шкідників, і часом ніякі препарати не допомагають у відлякуванні комах та молюсків. Тоді можна посадити бур'ян.

Встигніть посадити у березні: з цим насінням цвітної капусти вже в липні буде урожай – 3 сорти

Якщо хочете мати розкішний врожай цвітної капусти вже в липні цього року, зверніть свою увагу на сорти, які ми рекомендуємо в нашому матеріалі.