Є безліч способів отримувати стабільно високий і тривалий урожай в помірному або навіть холодному кліматі, але найпоширеніший і перевірений – це пристрій “теплих” грядок. Вони дозволяють вирощувати будь-які рослини, які тішать плодоношенням до самих холодів. Звичайно ж “теплі” грядки вимагатимуть певних витрат сил та часу, але результат обов’язково окупить усі старання.

Що таке “тепла” грядка?
“Теплими” грядками називають рослинну органіку, яка закладена на певній ділянці кількома шарами. У процесі дебатування рослинність в результаті хімічних та біологічних процесів виділяє тепло, яке підтримує комфортну для зростання рослин температуру.
“Теплі” грядки є двох типів:
- №1 – заглиблені, коли верхня частина ґрунту знаходиться врівень з поверхнею навколишнього ґрунту.
- №2 – високі, коли шари викладаються на ділянку, обгороджену бортами у вигляді насипу.
Чим зазвичай заповнюють “теплі” грядки?
Це можуть бути будь-які рослинні залишки, які є на дачі – зрізані гілки чагарників та дерев, тріски, коріння та бадилля, очищення від овочів та фруктів, скошена трава, листя, солома та сіно.
Для вирощування яких культур використовують теплі грядки?
Як правило в “теплих” грядках вирощують теплолюбні овочі – помідори, огірки, баклажани, дині та інше. Часто сіють звичайну зелень та різні салати, скоростиглі коренеплоди, полуницю та суницю.

Зазначимо, що якщо ваша “тепла” грядка закладена правильно, то вже за кілька днів вона починає працювати – температура ґрунту підвищується приблизно на 5 градусів, що сприяють швидкому зростанню рослин.
