Троянди люблять майже всі, тому рано чи пізно цей розкішний кущ квітів з’являється на кожній присадибній ділянці. Перш ніж посадити троянди, багато дачників ретельно вивчають усі основні правила щодо їх догляду. Насамперед це стосується добрив. Сьогодні мова піде про найважливіший етап, від якого залежатиме подальше зростання і цвітіння куща – підживлення троянди після зимового пробудження.

Зазначимо, що навесні троянда потребує особливої уваги, тому що саме в цей період вона прокидається і відновлюється після кількох місяців сплячки. Від того, які добрива першими прийме ваша троянда, залежить її подальше зростання і цвітіння на весь майбутній сезон.
Досвідчені садівники, які вже встигли виростити на своїх ділянках велику кількість різних сортів, попереджають, що перше підживлення має відбутися березні, коли зійде сніг і рослина тільки починає прокидатися. Фахівці радять це зробити до кінця місяця.

Яке добриво найкраще підійде для першого підживлення?
Щоб забезпечити кущ усіма необхідними поживними речовинами після зимового пробудження, найкраще використовувати суміш вермі- та звичайного компосту, в якому найбільший вміст лугу. Після внесення добрива троянда швидко відновить сили і почне рости.

Зазначимо, що протягом усього сезону кущ троянд вимагає кількох етапів підживлення. Через два тижні після першого підживлення, необхідно буде зробити другий. Третя зазвичай відбувається до утворення бутонів. Четверта в момент цвітіння і завершальна перед самою зимівлею. У ці періоди використовують азотні та калійні склади підживлення, мінеральні добрива і, звичайно ж, органіку – рослинний компост, торф, курячий послід, розведений з водою.