Нова “стрижка” для саду: що треба обрізати в саду до 31 березня – потрібен лише секатор

Перед тим, як розпочати новий дачний сезон, необхідно все ретельно підготувати та краще зробити роботу до того, як настануть теплі дні. Не варто зволікати, залишилося всього 2 тижні.

Усі весняні підготовки у саду проводяться ще до того, як настануть теплі дні. Березень ідеальний час. В першу чергу наведіть порядок – зберіть сміття, яке могло з’явитися за зиму і вигрібайте все листя з ділянки. Перевірте стан інвентарю та омолодіть кущі та дерева, за допомогою весняної обрізки, яка стимулює ріст, збільшує врожайність та забезпечує гарне та довге цвітіння.

Городники пояснили, який розчин оздоровить всі дерева в саду
Городники пояснили, який розчин оздоровить всі дерева в саду

Що потрібно обрізати до кінця березня?

Першого місяця весни обов’язково “стрижуться” всі фруктові дерева – яблуні, сливи, вишні, абрикоси тощо. Найкраще це зробити після того, як температура підніметься до +5 градусів вдень і до того, як з’являться перші бруньки.

Трохи пізніше обрізаються плодові кущі – малина, смородина, аґрус тощо. Оптимальна температура має бути при стрижці від 5 до 10 градусів тепла.

Потім розпочинати обрізку клематису, гліцинії, гортензії та бордюрної троянди та інших багаторічних рослин дельфініумів, октябринок, чагарникових айстр. Для цього вам знадобиться звичайний садовий секатор.

Чемпіони серед кущів 2025
Чемпіони серед кущів 2025

При обрізанні гліцинії заберіть молоді пагони таким чином, щоб на кожному залишалося лише по дві бруньки. У гортензії необхідно зрізати всі стебла, а у клематису видаляють всю торішню поросль і залишають стебла на 25 см над рівнем землі.

Бордюрні та кущові троянди обрізають, коли температура стабільно прогріється до +10. Прибирають всі близько розташовані стебла, причому зрізи повинні бути під кутом 45 градусів на 6-7 см вище за рівень нирки.

Схожі статті

3 секретні прийоми, щоб лілії цвіли пишно та довго: сусіди очей не відведуть від цієї краси

Лілія вражає своєю красою і є невибагливою у догляді, тому ідеально підходить для вирощування в саду - що потрібно знати про цю квітку і що зробити, щоб вона пишно цвіла?

1 ложка – і ягоди розміром з кулак: смородина каже мені “дякую” – найкраще весняне підживлення

Сода може бути корисною не лише на кухні, дачники вже давно випробували цей продукт в себе на ділянці - як за допомогою цього інгредієнту підживити смородину?

Хробаки, пакуйте валізи: малина більше не ваша — 4 хитрощі від шкідників, які завжди працюють

Як уникнути появи шкідників у кущах малини? Є декілька простих хитрощів, які обовʼязково допоможуть вам розібратися з небажаними гостями на грядці.

6 помилок, які вказують на це: чому полуниця стає все дрібнішою і дрібнішою щороку

Неприємно, коли з часом полуниця родить дрібні та ще й кислі ягоди, але все залежить від догляду, який надавався рослині - 6 головних помилок, які знижують врожайність.

“Живучий” сорт картоплі – посадили і забули: кожного року він в мене на грядці – не Беллароза

Досвідчені городники вже давно перепробували майже всі сорти картоплі для посадки, тож визначили найкращий - цей дає високу врожайність і смачні плоди. Розповідаємо.

Редиска як з ринку: 4 простих прийоми, які зроблять її соковитою та повністю полишать гіркоти

Редиска – популярний весняний коренеплід, який н смак аж ніяк не повинен бути гірким. Але в багатьох дачників вони виростають саме такими. Щоб такого не сталося – потрібно дотримуватись 3-х прийомів.