Усі весняні підготовки у саду проводяться ще до того, як настануть теплі дні. Березень ідеальний час. В першу чергу наведіть порядок – зберіть сміття, яке могло з’явитися за зиму і вигрібайте все листя з ділянки. Перевірте стан інвентарю та омолодіть кущі та дерева, за допомогою весняної обрізки, яка стимулює ріст, збільшує врожайність та забезпечує гарне та довге цвітіння.

Що потрібно обрізати до кінця березня?
Першого місяця весни обов’язково “стрижуться” всі фруктові дерева – яблуні, сливи, вишні, абрикоси тощо. Найкраще це зробити після того, як температура підніметься до +5 градусів вдень і до того, як з’являться перші бруньки.
Трохи пізніше обрізаються плодові кущі – малина, смородина, аґрус тощо. Оптимальна температура має бути при стрижці від 5 до 10 градусів тепла.
Потім розпочинати обрізку клематису, гліцинії, гортензії та бордюрної троянди та інших багаторічних рослин дельфініумів, октябринок, чагарникових айстр. Для цього вам знадобиться звичайний садовий секатор.

При обрізанні гліцинії заберіть молоді пагони таким чином, щоб на кожному залишалося лише по дві бруньки. У гортензії необхідно зрізати всі стебла, а у клематису видаляють всю торішню поросль і залишають стебла на 25 см над рівнем землі.
Бордюрні та кущові троянди обрізають, коли температура стабільно прогріється до +10. Прибирають всі близько розташовані стебла, причому зрізи повинні бути під кутом 45 градусів на 6-7 см вище за рівень нирки.