300 г на 10 л і ягоди вишні розміром зі сливу: ця підживка – “мастхев” для ягідного дерева

Вишня потребує підживлення, якщо садівники налаштовані на багатий врожай і супер солодкі й смачні ягоди - які добрива слід вносити весною та коли саме?

Вишня – це досить популярне дерево, яке можна зустріти майже у кожному саду. Однак, отримати гарний і смачний врожай не завжди легко, адже насправді це залежить від правильного догляду, а саме весняного підживлення.

Молоді садженці не потребують поживних речовин, оскільки всі потрібні вони отримали ще під час посадки. Для молодих вишень, які ще не плодоносили, найкраще використовувати органічні добрива – перегній або компост.

Садівники розсекретили дієву підживку для вишні навесні
Садівники розсекретили дієву підживку для вишні навесні

Для дорослих вишень підживлення слід проводити до чотирьох разів на рік, а деревам, яким більше семи років, достатньо буде одного підживлення на рік. Компост, перегній, деревна тирса – вони значно полівшують структуру землі, роблять його родючим і пухким. Мінеральні добрива стимулюють ріст дерева, зміцнюють його імунітет і забезпечують високим врожаєм. Найефективнішим для дерева є аміачна селітра, суперфосфат та калійна сіль.

У березні, коли бруньки вишні ще не встигли розпуститися, дерево потрібно обприскати 3% розчином бордоської рідини. Для приготування розчину необхідно змішати 300 г мідного купоросу та стільки ж грамів негашеного вапна в десяти літрах води. До початку цвітіння можна підживити дерево азотними добривами. Молоді рослини потребують 30 г сечовини на 10 літрів води, а дорослі – 20 г на таку ж саму кількість води. Перед тим як вносити добрива, слід ретельно розпушити ґрунт і полити вишню водою.

Садівники розсекретили дієву підживку для вишні навесні
Садівники розсекретили дієву підживку для вишні навесні

У період цвітіння, вишня потребує додаткового підживлення. Його проводять за допомогою деревного попелу та коровʼяку. Вам знадобиться 10 склянок деревної золи, вдвічі менше літрів коровʼяку та 50 літрів води. Молодим рослинам одне відро, а старшим три відра.

Після цвітіння городники радять підгодувати вишню калімагнезією, щоб уникнути осипання завʼязей – 20 г на квадратний метр. У жодному разі не вносьте свіжий гній, адже він може приваблювати попелицю і завдати шкоди кореням через високий вміст азоту.

Схожі статті

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.

Киньте насіння цих кавунів у теплиці – раніше за всіх зберете солодкий врожай: нюанс у сортах

Виростити кавуни у теплиці, на сьогодні, реальна справа. У цьому немає нічого складного, особливо, якщо попередньо знати, що і як потрібно робити.

Розкрито секрет поливу розсади: як не засушити і не втопити молоді паростки – всі тонкощі

Щоб виростити міцну та здорову розсаду, яка стане основою майбутнього врожаю, особлива увага приділяється поливу. Треба знати всі тонкощі, адже одна маленька помилка може все зіпсувати.

Ці 2 природні добрива – еліксир для овочів та зелені: розкішний врожай за справжні копійки

З цими природними добривами, ви не лише зекономите свої гроші, а й підживете овочі та зелень натуральними засобами. Тож, економія разом із натуральністю, є найвигіднішим варіантом!