Вишня – це досить популярне дерево, яке можна зустріти майже у кожному саду. Однак, отримати гарний і смачний врожай не завжди легко, адже насправді це залежить від правильного догляду, а саме весняного підживлення.
Молоді садженці не потребують поживних речовин, оскільки всі потрібні вони отримали ще під час посадки. Для молодих вишень, які ще не плодоносили, найкраще використовувати органічні добрива – перегній або компост.

Для дорослих вишень підживлення слід проводити до чотирьох разів на рік, а деревам, яким більше семи років, достатньо буде одного підживлення на рік. Компост, перегній, деревна тирса – вони значно полівшують структуру землі, роблять його родючим і пухким. Мінеральні добрива стимулюють ріст дерева, зміцнюють його імунітет і забезпечують високим врожаєм. Найефективнішим для дерева є аміачна селітра, суперфосфат та калійна сіль.
У березні, коли бруньки вишні ще не встигли розпуститися, дерево потрібно обприскати 3% розчином бордоської рідини. Для приготування розчину необхідно змішати 300 г мідного купоросу та стільки ж грамів негашеного вапна в десяти літрах води. До початку цвітіння можна підживити дерево азотними добривами. Молоді рослини потребують 30 г сечовини на 10 літрів води, а дорослі – 20 г на таку ж саму кількість води. Перед тим як вносити добрива, слід ретельно розпушити ґрунт і полити вишню водою.

У період цвітіння, вишня потребує додаткового підживлення. Його проводять за допомогою деревного попелу та коровʼяку. Вам знадобиться 10 склянок деревної золи, вдвічі менше літрів коровʼяку та 50 літрів води. Молодим рослинам одне відро, а старшим три відра.
Після цвітіння городники радять підгодувати вишню калімагнезією, щоб уникнути осипання завʼязей – 20 г на квадратний метр. У жодному разі не вносьте свіжий гній, адже він може приваблювати попелицю і завдати шкоди кореням через високий вміст азоту.