Робота над помилками: як правильно поливати город – що люблять огірки, томати, часник і капуста

Як правильно поливати город? Норми поливу овочів – огірків, капусти, томатів, моркви, буряків тощо. Головні помилки, що призводять до негативних наслідків.

Щоб отримати стабільний і хороший урожай, необхідно виконати кілька важливих завдань – вибрати правильний посадковий матеріал, а також забезпечити йому догляд на весь сезон, починаючи від висадки розсади та насіння, закінчуючи дозріванням плодів. Основну роль цьому грає полив. Однак не всі городники знають основні правила зрошення та роблять низку помилок.

Наприклад, поливають город надто холодною водою. У разі виникає “сухий голод”, оскільки у крижаній воді мікроелементи, призначені харчування рослин, не встигають розчинитися.

Ще одна груба помилка при поливі – це коли при поливі змочується тільки верхній грунт і волога не проникає усередину. У саму спеку рослини необхідно поливати в кілька етапів – пролити перший раз, потім другий, потім третій.

Як правильно поливати овочі на городі
Як правильно поливати овочі на городі

Правила поливу

Після поливу обов’язково розпушіть верхній шар ґрунту і ліквідуйте тріщини з яких випаровується волога. Найкраще замульчувати. Тоді вода пройде до самого коріння і не випарується.

Норми поливу овочів

Огірки – рясний полив під корінь. Рано вранці чи пізно увечері. НЕ допускайте оголення коріння.

Томати – помірний. Чи не пересушувати під час зав’язей. Після початку дозрівання полив скоротити інакше плоди будуть рідкими.

Капуста – рясна. Перед тим, як збирати врожай полив, слід скоротити, інакше качани можуть потріскатися.

Як правильно поливати овочі на городі
Як правильно поливати овочі на городі

Морква та буряк – рясний полив після посіву насіння. Ґрунт краще замульчувати. Поливати лійкою з розпилювачем 1 раз на тиждень.

Часник та цибуля – рідко один раз на 7 днів. Перед збиранням полив припиняють, інакше плоди погано зберігатимуться.

Схожі статті

Щавель саджаю і врожай маю: як і коли потрібно садити цю зелень – смачна й соковита

Щавель дуже легко вирощувати на ділянці, адже він не потребує особливих умов для вирощування, але дає багатий і смачний врожай. Коли, як і де його висаджувати?

6 рослин, які процвітають на глинистому ґрунті: поради для українських садівників

Садовий ґрунт буває різних типів і кожен із них – зі своїми особливостями. Глинисту землю можна впізнати за структурою та виглядом. Розповідаємо, які рослини можна висаджувати в глинистому ґрунті.

Хтось друг, а хтось ворог: які плодові дерева не можна садити одне біля одного – мінус врожай

Деякі садівники дотримуються думки, що плодові дерева ідеально розвиваються в парах, але насправді не зовсім так - які рослини не можна вирощувати біля одне одного?

З року в рік саджаю тільки ці: сорти цибулі, які перевершать ваші очікування – чемпіони 2025

Важливо правильно підібрати сорт рослини перед посадкою, щоб всі прикладені зусилля в догляді не були марними - яку цибулю посадити на грядці вже навесні?

Картопляні очистки – справжнє золото для грядки: 2 способи їх застосування на городі

Якщо у вас залишилось багато картопляного лушпиння – не поспішайте його викидати. Адже воно може стати справжнім "золотом" для грядки. Розповідаємо, як його правильно використати.

Баклажани у відрах – а це як? Вирощую так вже 5 років – до 10 кг з відра маю. Розповідаю

Баклажани прекрасно смакують в салатах і консерваціях, тому все більше людей вдається до їх вирощування в себе на городі - пропонуємо цікавий метод для посадки цієї культури.