Така обробка врятує аґрус від білого нальоту: обприскайте кущі з 15 по 31 березня цим розчином

Білий наліт на аґрусі – це ознака борошнистої роси, яка здатна повністю позбавити господарів ягідного врожаю. Щоб цього не сталось – обприскайте кущі з 15 по 31 березня ефективним розчином.

Борошниста роса на аґрусі – розповсюджена проблема, яка часто призводить до повної втрати врожаю і навіть загибелі рослини. Садівники скаржаться на білий наліт, що покриває собою ягоди аґруса і намагаються відшукати найбільш дієвий засіб проти цього захворювання.

Щоб отримати дійсно гарний врожай аґрусу – потрібно знати, чому з’являється подібна проблема і яким розчином обприскати кущі, щоб від неї позбавитись.

Дачники розповіли, чим обробити аґрус від борошнистої роси
Дачники розповіли, чим обробити аґрус від борошнистої роси

Борошниста роса, яка провокує появу білого нальоту на аґрусі – з’являється з декількох причин. В першу чергу це несприятливі погодні умови. Якщо відсутній догляд за кущами – то на ягодах також може з’явитись білий наліт.

Серед інших причин появи борошнистої роси на кущах досвідчені городники називають загущені посадки кущів, сміття та старе опале листя біля коренів рослини. Також подібну проблему може спричинити велика кількість азотних добрив (наприклад, курячого посліду) і висока вологість повітря.

Цвіль на ягодах аґрусу бажано прибирати відразу після появи. Уражені ягоди та листя зрізають з кущів т невідкладно їх спалюють. Хворі кущі обов’язково обприскують спеціальними розчинами.

Кущ аґрусу, всипані ягодами – потрібно обробляти спеціальними препаратами. Наприклад, використовують для цього розчин аміачної селітри. На відро води беруть не менш ніж 50 грамів препарату.

Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси
Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси

Мідний купорос – також ідеальний засіб проти борошнистої роси на аґрусі. Готують його, розчиняючи 100 грамів препарату у 10 літрах води. Готовою рідиною обприскують ягідні кущі, а також використовують її під час посадки аґрусу. Корені саджанців опускають у розчин на 3 хвилини для дезінфекції.

Зольний розчин проти борошнистої роси на аґрусі настоюють протягом 7 днів. Готують його з 1 кг золи, яку розчиняють в 10 літрах чистої води. Перед застосуванням розчин добре перемішують. Кущі обприскують 4 рази на день, далі роблять перерву у кілька днів і знов повторюють цю процедуру.

Проведіть обрискування кущів аґрусу проти борошнистої роси в період з 15 по 31 березня і білого нальоту на ягодах не буде.

Схожі статті

Красива, сонячна квітка: як правильно підготувати цибулини гладіолуса до посадки – інструкція

Ці нехитрі підготовчі процедури дозволять отримати красиві та здорові гладіолуси, які будуть радувати своїм яскравим цвітінням довгі та довгі роки.

Цей засіб – справжній “хижак” для павутинного кліща: огірки будуть плодоносити весь 2025-й

Павутинний кліщ - явище не з приємних, адже саме цей шкідник значно пошкоджує огірки, і в результаті дачники отримують зовсім не той врожай, на який розраховували - як їх прибрати з ділянки?

У чому секрет успішного вирощування томатів: якщо зробити все правильно, то буде мега-урожай

Експерти розкрили секрет успішного вирощування томатів, які є найпопулярнішим овочом у всьому світі вже багато століть. Цей соковитий та смачний помідор зводить з розуму всіх гурманів!

Обприскайте цим огірки, щоб збирати по відру з кожного кущика: щедрий врожай аж до морозів

Огірки протягом дозрівання потребують підживлення, щоб нагородити дачника смачними плодами - вам знадобляться два інгредієнти, які знайдуться у кожного вдома.

Слимаки, кліщі та “сіра гнилизна”: як боротися з основними шкідниками та хворобами полуниці

За час сезону полуниця неодноразово стає "ласощами" для різних шкідників. Як швидко вирішити цю проблему? Найпростіші перевірені методи серед городників.

Розумні дачники це не викидають: ось який цінний продукт з кухні вони використовують на ділянці

Розумні дачники добре знають – деякі відходи з кухні можуть стати цінним добривом на городі. Наприклад, вони навряд чи викинуть шкірки з кавуна, бо з них можна зробити найкраще підживлення.