Чому зола стає все більш популярною серед садівників? 3 ефективні прийоми з її використанням

Не завжди варто звертатися до садових магазинів, аби придбати необхідні засоби для городу. Інколи найкращий вибір знаходиться прямо у нас під носом.

Досвідчені садівники, хоча і користуються професійними препаратами, часто не нехтують перевіреними методами догляду за городом, і деякі з цих методів настільки прості, що інколи здається, ніби це невдалий жарт.

Але насправді такі прийоми перевірені руками та поколіннями. І до того ж допомагають зекономити чимало коштів.

Експерт розповів, як використовувати деревну золу на городі

Городники пояснили, що слід посадити вже до середини березня-2025
Експерт розповів, як використовувати деревну золу на городі

Наприклад, останнім часом велику популярність набирає деревинна зола. Але справа в тому, що вона завжди вважалося ефективним засобом, який широко використовувався на городі. В нашому матеріалі розповідаємо, чому не варто нехтувати нею.

Перш за все, зола містить в собі велику кількість необхідних мікроелементів, які насичують ґрунт. Це приголомшливе добриво, яке може замінити комплексні препарати, і при цьому абсолютно нічого не коштує.

Окрім того, це хороший інсектицид. Так, деревинної зали боїться велика кількість шкідників. Особливо популярність даний метод отримав у боротьбі зі слимаками, які бояться ступити на грядку, де є вона.

Менш відомою перевагою використання золу також є той факт, що її внесення у ґрунт знижує його кислотність. Більшість культур, особливо овочевих погано зростають у кислих ґрунтах, і віддають перевагу нейтральним або злегка лужним середовищем. Завдяки деревинній золі можна виправити цей нюанс, але для того, щоб це робити, спочатку необхідно встановити кислотність землі.

Також пам’ятайте, що обов’язково необхідно контролювати кількість внесення даного продукту, так як він може за цементувати ґрунт, і тоді з ним буде неймовірно важко працювати, що вже і казати про те, що коріння не отримуватиме необхідну кількість кисню, а вода буде застоюватися.

В усьому має бути баланс, і внесення золи — не виключення.

Схожі статті

Чи треба мити полуницю перед їжею? 2 неочікуваних “проти”, які щонайменше ошелешують

Дієтологи пояснили, чи варто мити полуницю перед тим, як почати її куштувати. І хоча ці спеціалісти мають дві різні думки, але все ж таки, відповідь на це питання існує.

Як омолодити стару яблуню: плодів буде більше в 3 рази – краще, ніж будь-яке найдорожче добриво

Якщо ваша улюблена яблуня з часом значно знизила врожайність, то цю проблему можна вирішити і провести низку "процедур", які значно покращать стан дерева та навіть повернуть молодість.

Хитрі дачники рубають гілки аґрусу “під корінь”: 1 обов’язкова дія з березня по квітень

Дотримуючись простих правил у догляді за аґрусом у березні 2025 року, ви неодмінно отримаєте смачні та соковиті ягоди вже влітку. Що ж саме для цього потрібно робити?

5 перевірених способів, як підвищити цукристість помідорів: вся “сіль” криється у поливі

Секрет солодких помідорів полягає у поєднанні поливу, наявності сонячного світла і ґрунту певної якості. Всі ці складові вимагають певних знань, уваги та старань від садівників.

З добрим урожаєм весь сезон: сорти найбільш “довгограючих” огірків – по відру за 3 дні

Сорти та гібриди огірків, які рано вступають у стадію плодоношення і дуже довго, до самих заморозків, радують городників своїм урожаєм. Вибирайте на власний смак.

На них варто звернути увагу: нові цікаві сорти томатів, які стали чемпіонами минулого сезону

Щороку в асортименті виробників насіння з'являється щось нове. Ці сорти можуть поповнити колекцію навіть найдосвідченіших городників, які встигли виростити не один вид помідорів.