Яблука будуть з дебелий чоловічий кулак: обприскайте цим яблуню – гарант рекордного врожаю 2025

Обприскування яблуні важливе протягом всього її сезону, адже від цього залежить, якими будуть плоди за розміром і на смак - що потрібно знати про цю процедуру?

Садівники радять обприскувати яблуні близько одинадцяти разів за сезон, з весни до осені, адже часто це дерево приваблює шкідників та хворіє, тому цих проблем слід вчасно позбутись. Серед найбільш поширених шкідників для рослин є попелиця, гусінь, парша, плодова гниль, борошниста роса, які негативно впливають на врожай дерева.

Навесні яблуня вкривається квітами, але до осені на дереві можна помітити лише кілька плодів. Тут важливо памʼятати, що обприскування яблунь до періоду цвітіння є обовʼязковим. Обробку дерев слід проводити в тиху погоду, щоб не було прямого сонячного світла. Через місяць після обробки можна побачити перший результат. Завʼязь покриє всі гілки дерева, а восени врожай можна буде збирати відрами.

Садівники розповіли, чим обприскати яблуню, щоб точно вродила
Садівники розповіли, чим обприскати яблуню, щоб точно вродила

До початку цвітіння яблунь, садівники рекомендують обробити її розчином із сечовини або карбаміду. Для цього слід розчинити 500 г цієї речовини в 10 літрах води та обприскати дерева за два тижні до цвітіння. Такий засіб допоможе ефективно знищити шкідників, а також збагатити рослину азотом, це в свою чергу покращить її ріст.

Також можна використати бродську рідину. Для цього необхідно змішати 100 г мідного купоросу, вдвічі більше вапна і 10 л води, таким розчином потрібно провести обприскування стовбура та гілок дерева. Можна застосувати і залізний купорос – 200 г порошку в 10 л води.

Садівники розповіли, чим обприскати яблуню, щоб точно вродила
Садівники розповіли, чим обприскати яблуню, щоб точно вродила

Обробивши цим яблуні, можете бути спокійними за їхнє здоровʼя, шкідники зникнуть та дерева стануть більш стійкими до захворювань. Ця процедура є обовʼязковою, тому не нехтуйте нею та проведіть її вже навесні 2025, щоб в подальшому смакувати соковитими й солодкими фруктами.

Схожі статті

3 речі, які притягують кротів на вашу ділянку: терміново перевірте, бо не врятуєте овочі

Якщо кроти завелися на ділянці, попрощатися з ними буде неймовірно складно. Тому краще подбайте про те, щоб вони вже не завітали до вас ніколи.

Коли картоплі потрібна волога найбільше? Ці 3 періоди поливу – основа великого врожаю

Щоб отримати крупний врожай картоплі недостатньо просто провести посадку і час від часу обробляти рослини від шкідників. Розповідаємо про етапи поливу.

Видаліть ці пагони на винограді в березні. 5 кроків, і не вистачить відер для всього врожаю

Щоб отримати розкішні врожаї винограду, необхідно правильно провести обрізку. У нашому матеріалі розповідаємо, які саме пагони варто видалити.

На всі випадки життя: яке насіння огірків вибрати у 2025 році, щоб догодити всім членам сім’ї

Перед тим, як приступити до вибору сортів огірків, експерти рекомендують вивчити всі побажання та потреби сім'ї та лише потім приступати до купівлі посадкового матеріалу.

Як допомогти полуниці та суниці відновитися після зими: коли почати і що робити – ще не пізно

Ці прості кроки допоможуть вашій полуниці та садовому суниці активно піти на зріст навесні і добре плодоносити протягом усього літнього сезону. Як допомогти рослинам швидко відновитись після зими?

Синенькі вимагають особливого підходу: 5 важливих кроків до рясного врожаю баклажанів

Завдяки цим 5 простим методам ви зможете виростити шикарний урожай баклажанів. Саме вони ідеально підходять для запікання, приготування рагу або для салатів.