Садівники радять обприскувати яблуні близько одинадцяти разів за сезон, з весни до осені, адже часто це дерево приваблює шкідників та хворіє, тому цих проблем слід вчасно позбутись. Серед найбільш поширених шкідників для рослин є попелиця, гусінь, парша, плодова гниль, борошниста роса, які негативно впливають на врожай дерева.
Навесні яблуня вкривається квітами, але до осені на дереві можна помітити лише кілька плодів. Тут важливо памʼятати, що обприскування яблунь до періоду цвітіння є обовʼязковим. Обробку дерев слід проводити в тиху погоду, щоб не було прямого сонячного світла. Через місяць після обробки можна побачити перший результат. Завʼязь покриє всі гілки дерева, а восени врожай можна буде збирати відрами.

До початку цвітіння яблунь, садівники рекомендують обробити її розчином із сечовини або карбаміду. Для цього слід розчинити 500 г цієї речовини в 10 літрах води та обприскати дерева за два тижні до цвітіння. Такий засіб допоможе ефективно знищити шкідників, а також збагатити рослину азотом, це в свою чергу покращить її ріст.
Також можна використати бродську рідину. Для цього необхідно змішати 100 г мідного купоросу, вдвічі більше вапна і 10 л води, таким розчином потрібно провести обприскування стовбура та гілок дерева. Можна застосувати і залізний купорос – 200 г порошку в 10 л води.

Обробивши цим яблуні, можете бути спокійними за їхнє здоровʼя, шкідники зникнуть та дерева стануть більш стійкими до захворювань. Ця процедура є обовʼязковою, тому не нехтуйте нею та проведіть її вже навесні 2025, щоб в подальшому смакувати соковитими й солодкими фруктами.