2 ознаки, які вказують на це: коли копати картоплю в 2025-му – весь город буде в бульбі

Посадити картоплю, посадили, а коли ж її викопувати? Городники назвали кілька ознак, які вказують на те, що культура вже дозріла - ось, що треба знати.

Час для збору врожаю картоплі можна визначити за деякими ознаками, зокрема зовнішніми, адже часто, особливо коли це молода картопля, на так вже й легко визначити точний момент. Іноді можна як поспішити з цим процесом, так і навпаки. Існує кілька суттєвих ознак, які точно подадуть вам сигнал, що картопля вже зріла і готова до збору.

Перша ознака – це зміни в картопляному бадиллі. Річ у тім, що якщо ви помітили, що стебла жовтіють, листя обсипається і квітки теж почали опадати, то це сигнал, що картопля дозріла. Також не забувайте звертати увагу на розмір бульб. Якщо вони більше 5 см у довжину, то вони зрілі і можна викопувати культуру.

Городники розповіли, як зрозуміти, що картоплю потрібно вже копати
Городники розповіли, як зрозуміти, що картоплю потрібно вже копати

Слід орієнтуватись і на дату збору, яка залежить від обраного вами сорту, клімату й умов вирощування. Зазвичай картоплю починають копати в червні, а саме в кінці місяця. Точний час буде залежати вже від погодних умов, температури, глибини посадки і особливостей ґрунту.

Весь процес розвитку картоплі складається з кількох етапів. Спочатку зʼявляються сходи – десь через три тижні після посадки, а може і раніше, потім настає період повного зростання бадилля, а також зʼявляються перші квіти, це зазвичай теж відбувається ще через три тижні. Тому орієнтовно картоплю можна викопувати через 35 днів після посадки для споживання, а для зимового зберігання через 60-80.

Городники розповіли, як зрозуміти, що картоплю потрібно вже копати
Городники розповіли, як зрозуміти, що картоплю потрібно вже копати

Важливо не затягувати з часом збирання, адже тоді картопля може почати гнити, хворіти та стати жертвою для шкідників.

Отже, слід контролювати й спостерігати за картоплею протягом її вирощування, і тоді все буде гаразд. Візьміть на замітку вищезазначені рекомендації та дотримуйтесь їх.

Схожі статті

Забудьте про врожай в 2025-му: як не можна поливати томати – 3 основні правила

Помідори є відносно невибагливою рослиною, але далеко не всі правильно роблять базові дії в процесі їх вирощування, наприклад, поливають не так - що треба знати?

5 дій, які призводять до цього: врожай картоплі стає все менше і менше – що робити?

Високий врожай картоплі вдається отримати не всім, але насправді все залежить від догляду - що може знизити врожайність культури та як цього уникнути заздалегідь?

Зробіть це в травні – не раніше й не пізніше: 7 справ, які треба зробити в саду в кінці весни

Менше ніж за 2 тижні травень, тому саме час спланувати, які городні роботи мають бути проведені в останньому місяці весни - 7 обов'язкових справ.

Розкидаю це на ділянці щороку: полуниця виростає вдвічі більшою та солодшою – підживка 2025

Полуниця відноситься до тих рослин, яка потребує підживлення, адже саме ця процедура надає культурі сили для гарно росту та формує солодкі ягоди - що потрібно розсипати на ділянці?

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.