Зола та кропива – ідеальний спосіб збільшити врожай без магазинних добрив у 2 кроки

Збільшити врожай на грядці без хімічних добрив – мрія ледве не кожного городника. Такий варіант – цілком можливий, а реалізувати його допоможуть натуральні добрива.

Отримати щедрий врожай овочів на власній присадибній ділянці – мрія ледве не кожного городника. Досвідчені агрономи кажуть, що це – цілком можливо. Завдяки натуральним добривам на домашніх грядках можна виростити більше сотні різноманітних сортів томатів, незвичні різновиди моркви та буряку, а також – рідкісні сорти фіолетової картоплі та броколі.

Популярний засіб, який добре допомагає у вирощуванні міцної розсади та гарного врожаю овочів на городі – це зола. Чимало городників використовують деревний попіл в якості основного добрива та підживки.

Городники розповіли, як збільшити врожай за допомогою кропиви та золи
Городники розповіли, як збільшити врожай за допомогою кропиви та золи

В складі золи містяться усі необхідні мінеральні речовини, які так необхідні рослинам для повноцінного розвитку та росту. Це – калій, кальцій, фосфор та магній. Зола не тільки насичуватиме ґрунт корисними та поживними речовинами, але й захищатиме ту ж капусту від різноманітних шкідників і в тому числі – гусенів, слизнів та хрестоцвітної мошки.

“Квас” з кропиви – ще одне потужне підживлення для рослин на домашній грядці. Багато фермерів готують з кропиви “зелений квас”. Це натуральне добриво містить в собі багато азоту та калію. Ці компоненти допомагають рослинам нарощувати зелень, зміцнювати кореневу систему та покращувати зав’язі майбутніх плодів.

Рецепт приготування “зеленого квасу” з кропиви потребує виконання певних дій. Потрібно взяти глибоку ємність та заповнити її на дві третини свіжою кропивою. На одне відро додають 0.5 літрів просіяної деревної золи.

Зверху цю суміш заливають водою, залишаючи трохи вільного місця для бродіння.

Зверху ємність закривають кришкою і залишають в теплому місці на 4-5 днів.

Як підвищити врожаї за допомогою золи та кропиви
Як підвищити врожаї за допомогою золи та кропиви

Готове підживлення розводять водою в пропорції 1:10. Далі ним поливають вологий ґрунт, заливаючи під кожен кущ по 0.7 – 1 літру рідини.

Схожі статті

Маєте ще 2 тижні: ТОП-5 салатних овочів, які готові до висадки у відкритий ґрунт в квітні 2025

До кінця квітня залишилось ще не багато днів, тож потрібно активізуватись та завершити всі городні справи, зокрема посадку культур - насіння яких 5 овочів слід посіяти?

Аґрус на дачі: правила посадки та догляду за чагарником – завжди росте міцний не хворіє

Якщо ви хочете, щоб аґрус давав стабільний і великий урожай, то повинні засвоїти лише два основні правила. Перше – правильна посадка чагарника і друге – догляд.

Щось явно не в порядку: на що звернути увагу, коли вишня скидає плоди – дуже багато нюансів

Коли вишня починає скидати плоди, що ще не дозріли, то це каже, що з нею щось не в порядку. З'ясувати причину непросто, оскільки є багато нюансів.

Після цієї обробки капусту не чіпають гусінь і мошки. Роблю 1 раз на тиждень – ефект одразу

Капуста легко піддається шкідникам, тож городники з досвідом вже не дивуються їх появі на рослині, але далеко не всі знають, як прибрати цих "гостей" з ділянки - розповідаємо.

Цибулева муха забуде про вашу ділянку на весь сезон 2025: цей продукт з аптеки – знахідка

Ця ефективна суміш проти цибулевої мухи допоможе недорого захистити овочеві культури на грядці лише одним аптечним засобом. Приготувати її варто лише у випадку, коли з'являться перші сходи.

Не такий простий, як здається: як доглядати за бузком навесні – пам’ятка справжнього садівника

Бузок відносять до невибагливих рослин, які не вимагають особливого догляду, але, як з'ясувалося, він не такий простий, як здається. Деякі сорти потребують особливого підходу.