Позбавитися від грибкових захворювань рослин може бути дуже непросто. Справа в тому, що спори переносяться буквально у повітрі, живуть у землі, у воді, і буквально на будь-якій поверхні.
В регіонах, де бувають сильні морози, з цим набагато простіше. Грибок не витримує подібних умов взимку і просто гине. В Україні температура рідко опускається настільки низько, особливо останні декілька років.
Навпроти, клімат — ідеальний для поширення грибка. Безумовно, нам не рівнятися у цьому плані з Австралією чи Флоридою, але проблема виникає часто, особливо, коли мова йде про садівництво.
Восени, взимку та навесні — погода волога і при цьому не сильно холодна. Стаються перепади температури, які провокують появу конденсату. Він в свою чергу — ідеальне середовище для розмноження грибка. На деяких рослинах зараження помітне одразу. Але яблуня може доволі довго ховати свій головний секрет. Тому досвідчені дачники просто регулярно обробляють свої плодові дерева для того, щоб уникнути подальшої боротьби із захворюванням.
Городник розповів, як ефективно обробити яблуню від грибка

Як раніше, так і зараз найпопулярнішими методами боротьби з грибковими захворюваннями і збудниками являються 3 препарати: Бордоська суміш, мідний купорос та залізний купорос.
Обробляти необхідно регулярно із перервами у 2-3 тижні. Ці препарати захищають не тільки від грибка, але і від багатьох шкідників та інших неприємностей.

Зазвичай, на упаковці вказано, у яких співвідношеннях необхідно розбавити препарат. Але майте на увазі, що висока концентрація може призвести до серйозної шкоди: рослина може отримати опіки, і навіть загинути. Також пам’ятайте про особистий захист і не нехтуйте респіратором та рукавицями. Токсини мають накопичувальний ефект, а тому необережність може дати про себе знати згодом.