Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.

Кожен городник мріє виростити солодку моркву, яка цілий рік радуватиме своїм неймовірним смаком. Однак часто буває так, що плоди виростають прісними, і на це впливають кілька факторів. Наприклад, неправильно вибраний сорт, в описі якого чітко зазначено, що плоди з низьким вмістом цукру та каротину. Величезне значення відіграє якість ґрунту, а також умови вирощування, куди включений полив, проріджування, розпушування та підгортання. Однак є один із найважливіших аспектів догляду за морквою протягом усього його зростання – це використання спеціальних добавок та добрив.

Сорти найсолодшої та врожайної моркви в Україні
Сорти найсолодшої та врожайної моркви в Україні

Для хорошого врожаю цієї культури рекомендується проводити як мінімум три підживлення. У період активного набору зеленої маси – азотну. Через 30 днів у період зростання коренеплодів – калійну. Для збільшення маси та покращення смаку – змішану фосфорно-калійну. Але є й перевірені народні методи, якими давно користуються наші бабусі.

Вже багато років для вирощування солодкої моркви використовується медовий розчин. Цей метод називають одним із найефективніших, тому що у вмісті меду є всі природні  мікроелементи, які можуть вплинути на смак коренеплодів моркви. До того ж використання медового розчину стимулює її зростання, а також є відмінним “антисептиком” для захисту від різних хвороб і шкідників.

Сорти найсолодшої та врожайної моркви в Україні
Сорти найсолодшої та врожайної моркви в Україні

Для того, щоб приготувати розчин знадобиться – 1 л води 1 ст. ложка меду. Розмішайте до повного розчинення, дайте настоятися протягом декількох хвилин. Використовується під час поливу під час активного зростання.

Як тільки зелена частина досягне висоти 10 см, починайте поливати моркву в проміжку 1 раз на 2 тижні. Норма – 0,5 л медового розчину на 1 кв. м грядки.

Схожі статті

Як позбутися слимаків на ділянці: ефективні заходи боротьби зі шкідником – пастки та приманки

Дощова погода та вогкість сприяють появі на присадибних ділянках полчища равликів та слимаків, які завдають шкоди не тільки овочам, а й деревам, кущам та квітам.

Маєте ще 2 тижні: ТОП-5 салатних овочів, які готові до висадки у відкритий ґрунт в квітні 2025

До кінця квітня залишилось ще не багато днів, тож потрібно активізуватись та завершити всі городні справи, зокрема посадку культур - насіння яких 5 овочів слід посіяти?

Аґрус на дачі: правила посадки та догляду за чагарником – завжди росте міцний не хворіє

Якщо ви хочете, щоб аґрус давав стабільний і великий урожай, то повинні засвоїти лише два основні правила. Перше – правильна посадка чагарника і друге – догляд.

Щось явно не в порядку: на що звернути увагу, коли вишня скидає плоди – дуже багато нюансів

Коли вишня починає скидати плоди, що ще не дозріли, то це каже, що з нею щось не в порядку. З'ясувати причину непросто, оскільки є багато нюансів.

Після цієї обробки капусту не чіпають гусінь і мошки. Роблю 1 раз на тиждень – ефект одразу

Капуста легко піддається шкідникам, тож городники з досвідом вже не дивуються їх появі на рослині, але далеко не всі знають, як прибрати цих "гостей" з ділянки - розповідаємо.

Цибулева муха забуде про вашу ділянку на весь сезон 2025: цей продукт з аптеки – знахідка

Ця ефективна суміш проти цибулевої мухи допоможе недорого захистити овочеві культури на грядці лише одним аптечним засобом. Приготувати її варто лише у випадку, коли з'являться перші сходи.