Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

Після збору врожаю часнику, не варто залишати грядку порожньою, краще на тому місці виростити нові культури, які принесуть високий врожай. З липня по серпень можна буде висаджувати швидкорослі овочі, які дадуть врожай до настання холодів. Завдяки фітонцидам, яки присутні в часнику, покращується стан ґрунту та “надається” захист майбутнім рослинам від захворювань і шкідників.

Ідеальними культурами для посадки після часнику в липні є петрушка, кріп, салат, рукола, шпинат і селера. Вони швидко дають врожай, тож чекати довго не доведеться. Також городники радять вирощувати редис, огірки, пекінську капусту. Всі ці культури швидко ростуть і не є вимогливими до ґрунту після часнику.

Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику
Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику

Є рослини, які краще не висаджувати після цього овоча, йдеться про ріпчасту цибулю, порей та черемшу. Вони мають спільні хвороби та шкідників, тож можуть постраждати від того, що і часник, в результаті це призведе до зниження врожайності.

У серпні можна посадити редьку чорну або дайкон. Також ідеально підходять сидерати – гірчиця, ріпак, фацелія. Ці рослини можна залишити на грядці до весни, вони значно покращать структуру ґрунту та будуть слугувати природним добривом.

Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику
Городники розповіли, що посадити після збору врожаю часнику

Після збору часнику в осінню пору, городники радять посадити полуницю. Часникові фітонциди, які залишаються в грунті, вони мають здатність мінімізувати появу шкідливих бактерій, тому полуниця не буде страждати від сірої гнилі, а плоди виростуть великими і смачними.

На наступний рік після часнику можна висаджувати огірки, кабачки, картоплю, моркву, горох, гарбуз, боби, перець, баклажани. Капусти, буряка та помідорів краще не мати на тому місці. Варто зазначити, що не рекомендується вирощувати часник на одній і тій самій грядці більше двох років підряд.

Схожі статті

Солодкі ягоди, а не розчарування: які питання слід задати продавцю при покупці саджанця черешні

Коли ви купуєте саджанець плодового дерева, це дуже схоже на лотерею. Щоб у рази збільшити свої шанси на успіх, обов'язково задайте продавцю ці 4 питання.

Слива перетворюється на цукерку, якщо поруч росте ця культура: 1 сусідка, а такий результат!

Слива недарма така популярна серед городників, адже являється непросто смачним фруктом, але й неймовірним доповненням для десертів та тортиків..

Весняне підживлення чорної та червоної смородини: садівники назвали 2 відмінності

Весною чорна й червона смородина потребують різного підживлення. Те, що підходить одній, може не спрацювати для іншої. Садівники пояснили, у чому головна відмінність і як це впливає на врожай.

Якщо хочете, щоб орхідея зацвіла швидше, дотримуйтеся цих 4 правил: поради квітникарів

Іноді орхідея відмовляється цвісти через 1 дрібну помилку. Тому квітникарі радять дотримуватися 4 простих правил догляду за нею. Саме вони стимулюють швидке цвітіння навіть у слабких рослин.

У 2 рази більше врожаю без зайвого клопоту: цей сорт огірків зовсім не потребує догляду

Деякі огірки дають щедрий тільки якщо їм постійно приділяти багато уваги. Але кому хочеться проводити купу часу на городі? Тож краще обрати цей сорт, який може рости майже без догляду.

Без цього полуниця ніколи не буде солодкою: як прибрати кислий смак – це потрібно зробити зараз

Коли замість солодких та ароматних плодів полуниці виростають кислі та несмачні ягоди, значить їм не вистачає одного компонента. Які ще можуть бути причини та як все виправити?