Не витрачайте час: чи потрібно робити побілку дерев навесні – вічні питання та точні відповіді

Кожен сезон дачники ставлять те саме питання - чи потрібно оновлювати побілку дерев у березні? Експерти нарешті розставили всі крапки над "і".

Щороку на початку сезону у досвідчених і дачників-початківців виникає багато питань про правильний догляд за садом. Один із найпоширеніших – побілка дерев: чи потрібно її оновлювати у березні?

Зазначимо, що побілка стовбурів фруктових та декоративних дерев широко поширена серед садівників. Вона не лише надає деревам гарного охайного вигляду, але й захищає їх від різних несприятливих факторів.

Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні
Експерт розповів, як правильно доглядати за деревами вишні
  • Звичайно ж основна мета побілки – застереження від будь-яких шкідників та захворювань.
  • Друге – захист від сонячних опіків. Білий колір побілки відбиває сонячні промені, запобігаючи перегріву кори та утворення не нею тріщин.
  • І третє – естетика саду, адже побілені дерева виглядають акуратно і надають.

Чи потрібно оновлювати побілку у березні?

Якщо побілка стовбурів фруктових та декоративних дерев була якісно проведена восени, то навесні (у березні) оновлювати її не обов’язково.

Не варто застосовувати побілку саду, якщо є ризик зниження температури. При заморозках побілка добре не просохне, а просто замерзне на корі, що негативно позначиться на дереві.

Чи потрібно оновлювати побілку саду навесні
Чи потрібно оновлювати побілку саду навесні

У яких випадках слід провести побілку садових дерев у березні?

  • Перше – якщо торішній шар побілки потьмянів через дощі, сніг і відлигу.
  • Друге – якщо ви помітили на корі тріщини та пошкодження. Новий шар побілки, до складу якої часто входять загоювальні елементи, допоможе захистити пошкоджені ділянки від впливу навколишнього середовища.
  • Третє – якщо ви побачили на стовбурах та гілках після первинного огляду після зими ознаки шкідників чи захворювань. Побілка з антисептичними добавками легко подолає проблему.
  • Четверте – якщо в саду ростуть вишня, абрикоса і персика, які найбільше інших плодових дерев схильні до сонячних опіків.

Схожі статті

Найсолодший сорт груші, який варто посадити вже в 2025 році: плодоносить навіть у грудні

Груші цього сорту можна буде зривати з дерев навіть у грудні. Це пізні саджанці фруктів, що є надзвичайно соковитими. З них вийде крутий джем, що добре куштувати замість цукерок.

Одна помилка вирішує все: як перетворити тирсу на справжнє добриво – дуже дешево та доступно

А ви знали, що в сирому вигляді свіжа тирса матиме на ґрунт негативний вплив? Перш ніж використовувати їх у саду, вони повинні пройти певну обробку.

Буряк завжди сходить всього за 2 дні: просто правильно замочую насіння перед посівом

Не всі знають, що насіння буряка потребує стартової обробки. Якщо зробити все правильно — сходи будуть уже за пару днів. І без хімії чи магазинних стимуляторів.

Чудес не буває: 3 хитрощі, які допоможуть збільшити врожай полуниці у рази – дуже важливі нюанси

Головний секрет багатого врожаю полуниці складається з кількох доданків і кропіткої завзятої праці, а також мотивації. Як бачите чудес не буває!

Що ви зробили не так: 3 причини, чому слива не плодоносить – ще є шанс все виправити у 2025 році

Плоди можуть бути відсутні на дереві з кількох причин, починаючи від неправильної агротехніки і закінчуючи особливостями сорту. Розберемо найголовніші.

1 помилка, і кавунів на грядці не буде зовсім: урожаю не побачите як своїх вух, і ось чому

Упустивши цей 1 важливий момент під час вирощування кавунів, можна залишитися без урожаю у 2025 році. А щоб грядки з цими ягодами перетворилися на кавуновий рай, слід дотримуватися цих порад!