1 дія – і весь город в персиках! Що треба зробити з цим деревом навесні 2025

Весняна обрізка персикового дерева є важливою процедурою для правильного росту рослини й гарного плодоношення в майбутньому - коли і як це робити?

Щоб плодові дерева плодоносили довго і давали смачні фрукти, потрібно правильно за ними доглядати протягом всього періоду вирощування, зокрема це стосується і персиків.

Обрізка є однією з найважливіших процедур. Формування крони через обрізання допомагає уникнути зараження різних захворювань, покращує циркуляцію повітря між гілками, а також позитивно впливає на ріст культури.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Найкращим періодом для обрізки є той момент, коли бруньки перебувають у стані спокою, і сокорух ще не почався. Загалом, у різних регіонах цей період починається по-різному, але зазвичай з кінця лютого до середини березня. Рекомендується проводити обрізку саме до початку сокоруху, щоб дерево не втратило багато енергії на загоєння ран. Якщо ви зробите це невчасно, то слід бути готовими, що дерево ослабне і врожай буде не таким високим.

Перш ніж почати обрізати дерево, потрібно визначити якого саме обрізання воно потребує, в залежності від віку дерева та стану його гілок. Якщо потрібно сформувати крону, то необіхно вибрати три або чотири основні гілки, які потрібно зрізати на третину або половину їхньої довжини.

Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні
Садівники розповіли, як обрізати персикове дерево навесні

Також слід видалити ті гілки, які ростуть всередину дерева та ті, що перехрещуються між собою, адже вони заважають розвиватись кроні. Варто позбутись уражених, сухих гілок та пагонів, які не мають плодових бруньок, вони лише забирають енергію дерева і не приносять ніякої користі.

Після обрізки персикового дерева, місця зрізів потрібно обробити садовим варом, щоб уникнути проникнення інфекцій в дерево. Також слід не забувати про підживлення рослини азотними та калійними добривами.

Садівники радять замульчувати пристовбурне коло, щоб втримати вологу в ґрунті і тим самим захистити кореневу систему від перепадів температури.

Схожі статті

Замазувати чи не варто? Ось що буде, якщо залишити зрізи дерев та кущів відкритими

Навесні та восени більшість городників проводить обов'язкову обрізку фруктових дерев та декоративних кущів. Але думки на рахунок наступного етапу догляду за рослинами сильно різняться.

Помідори та полуниця будуть солодшими, якщо їх підживити 2 натуральними добривами в цей день

Ці природні добрива збагачують рослини поживними речовинами й допомагають зробити полуницю та помідори по-справжньому смачними. Тож, доклавши трішки зусиль, вам заздритимуть всі сусіди!

Бур’яни — не сміття, а золото: ефективне та натуральне добриво для городу за 7 хвилин

Більшість господарів вважають бур'яни проблемою, яка тільки створює зайвий клопіт. Але насправді навіть з них можна зробити підживлення для власного городу — безплатне та дуже ефективне.

Сохне вишня? Не біда – вам допоможуть 2 дії: що зробити з деревом, щоб врожай точно був

Час від часу деякі садівники помічають, як їхня вишня після цвітіння починає сохнути, тоді виникає питання, чому так стається. Що треба знати та зробити, щоб цього уникнути?

Городники підживлюють цибулю перегноєм, і втрачають урожай: в чому головна помилка

Підживлення цибулі на домашніх грядках тільки на перший погляд вважається простою роботою. Насправді ж деякі помилки при виконанні завдання можуть призвести до втрати врожаю.

Більше плюсів, ніж мінусів: вирощую картоплю тепер за японським методом – найкращий у 2025 році

Усі українці висаджують картоплю одним звичним методом і збирають врожай теж, викопуючи її, але як вам ідея спробувати японський підхід - бульбу потрібно буде просто зібрати руками.