Черешня й вишня родять на славу! Підживлюю цим і врожаю по коліна – ягоди розміром з кулак

Весняне підживлення для черешні та вишні є дуже важливим, адже ця дія забезпечує гарне плодоношення та рясний врожай в майбутньому - що потрібно знати про правильну підгодівлю?

Для багато врожаю вишні та черешні, потрібно не лише надати правильний догляд рослинам, а й вчасно їх підживлювати. Кожен етап росту цих культур не обходиться без підгодівлі, якщо ви налаштовані на щедрий врожай. Вишня є більш стійкою до посухи, але негативно ставиться до надмірно вологих і важких ґрунтів. Черешня любить вологу і є не такою вимогливою до добрив, як вишня, але все ж таки обидві рослини потребують підживлення.

Органічні добрива – перегній, компост, гній, тирса і курячий послід, сприяють покращенню структури ґрунту. Мінеральні добрива – сечовина, аміачна селітра, суперфосфат, калійна сіль, надають всі необхідні рослинам макро- та мікроелементи. Застосовувати добрива слід з обережністю, адже їх надлишок може призвести до захворювання дерев і зниження врожайності.

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Весняне підживлення є дуже важливим, з початком весни прокидаються дерева, починається активне нарощування листя та вишні й черешні. У березні-квітні, до набрякання бруньок, варто провести обробку дерев 3% бордоською рідиною. Плодові рослини необхідно підживити сечовиною (20 г на 10 л води) або аміачною селітрою (пропорція цього інгредієнту така ж, але на один квадратний метр).

Коли дерева почнуть цвісти (квітень-травень), проводиться підгодівля сечовиною (як і в першому підживленні), це допомагає покращити завʼязь. Паралельно з підживленням сечовиною можна додавати розчин з коровʼяку з золою (5 л на 50 л).

Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025
Садівники розповіли, чим підживити вишню та черешню навесні 2025

Після цвітіння, ближче до червня, важливо пустити в хід фосфорно-калійні добрива для кращого росту плодів. Через 14 днів з моменту цвітіння, потрібно провести підгодівлю внесенням розчинів сульфату калію та суперфосфату (столова ложка на півтори склянки + 10 л води). Щоб покращити плодоношення краще використовувати обприскування розчином бурштинової кислоти (0,3 г на 10 л води).

Схожі статті

Не плодоносить груша – що робити? 5 причин, чому так стається і як знову отримати плоди

Не завжди виходить отримати щедрий і смачний врожай груші, іноді вона просто не плодоносить - існує кілька причин, чому так стається і як це виправити.

1 день вирішить абсолютно усе: коли у квітні 2025 не можна садити огірки – не вродить

Щоб огірки вродили на совість, навіть не думайте садити їх у ці дні квітня. Розповідаємо в нашому матеріалі докладніше, коли не можна сіяти дану культуру.

Для чого кип’ятити сковорідку перед смаженням? Всі бабусі знають про цей геніальний прийом

Чимало господинь використовують перед смаженням їжі один лайфхак. Навіщо вони кип'ятять пательню і що дає ця процедура – розповідає "Сенсація" у наступному матеріалі.

Саджаю ці 3 квітки на дачі та просто милуюся красою: не вимагають догляду взагалі

Ці квіти ростуть і в сильну спеку, і під час рясних дощів. Вони не вибагливі, не потребують постійного догляду і радують красою. Чудовий варіант для дачі, особливо якщо часу на грядки обмаль.

3 чарівні багаторічники для ледачого саду: посадили раз і назавжди, а краса надворі неймовірна

Не всім квітам потрібен постійний догляд. Розповідаємо вам про багаторічники, які можна висадити у себе в подвір'ї і забути, аж допоки вони не почнуть тішити розкішним цвітінням.

Городники Полтавщини потребують цих томатів як повітря: 5 сортів, які ростуть краще за всі інші

Розповідаємо у нашому матеріалі, на які сорти помідорів варто звернути городникам, що проживають на Полтавщині. Вже зараз можна активно робити розсаду.