Вже на 25-й день можна: коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили – сорт має значення

Не секрет, що часто при зборі врожаю баклажани можуть мати гіркоту, і це пряма ознака, що невчасно були зібрані плоди - що потрібно знати, щоб цього уникнути?

Іноді стається так, що баклажани гірчать, і існує думка, що так виникає саме через товсту шкірку овочу, яку не обрізали під час обробки, але це не так. Найбільш поширеною причиною цього явища є не тільки шкірка, а й час збору врожаю і сорт культури. Баклажани можуть бути ранньостиглими, середньостиглими та пізньостиглими, тому правильний час для збору плодів з ділянки відіграє дуже важливу роль.

Зрілість ранніх сортів баклажанів визначається за 25-40 днів після початку цвітіння, але слід орієнтуватись і на вигляд плоду. Зрілий баклажан не буде мати насичено синій колір, його шкірка може бути фіолетовою, ліловою або навіть білою, все залежить від обраного вами сорту. Внутрішня частина при розрізанні має бути пружною, а насіння білим. Якщо плоди будуть занадто довго “дозрівати”, то їхня шкірка стане менш еластичною, а мʼякоть буде жорсткою та гіркою.

Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили
Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили

Незрілі плоди не варто зривати, адже баклажани не дозрівають після цього. Незрілі плоди, які виросли за умов дефіциту вологи, можуть мати виражену гіркоту, які спричиняє соланін, який дуже шкідливий для здоровʼя у великих кількостях.

Баклажани на одному паростку можуть дозрівати неодночасно, тому їх збирають по черзі. Важливо не обривати плоди, а акуратно зрізати ножем, залишаючи частину плодоніжки довжиною в 5 сантиметрів. Пізньостиглі сорти зберігаються краще, ніж ранні.

Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили
Городники розповіли, коли збирати врожай баклажанів, щоб вони не гірчили

Якщо вже так сталося, що ви зібрали гіркий врожай баклажанів, то є один спосіб, який допоможе вам позбутись цього присмаку. Необхідно нарізати овоч на кільця чи кубики, або ж розрізати вздовж і зробити насічки в мʼякоті на глибину 1,5 см. Після цього баклажани варто натерти або посипати сіллю і залишити на 15 хвилин. Потім їх варто промити холодною водою та підсушити на паперових рушниках.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.