Головним ворогом будь-якого квітникаря являється застій вологи біля коріння рослини. Тільки-но це починає відбуватися: ніжна тканина кореневої системи одразу ж загниває, і зупинити цей процес буває неймовірно складно.
Якщо деякі квітки тримаються довго навіть при такій ситуації, інші помирають вже через тиждень, і зарадити цьому ніяк не можна. Саме тому всі, хто займається садівництвом, радше одразу подбають про те, щоб у вазоні був хороший дренаж. Зайві проблеми нікому не потрібні.
Але чи необхідне для цього каміння? Насправді, цим ви тільки все ускладнюєте, адже головне — це наявність отворів для того, щоб вода виходила без перешкод.
Квітникарі розповіли, чи дійсно потрібне каміння для дренажу

Також необхідно постійно перевіряти піддон, щоб в ньому не накопичувалася волога. Якщо про це забути, то незабаром може з’явитися грибок, гниль, і багато різних бактерій, що здатні нашкодити рослинні в короткий проміжок часу.

Замість каменів використовуйте якісний дренажний субстрат або просто стежте за помірним поливом. Іноді менше – справді краще.
Також пам’ятайте, що є велика кількість різних добавок для ґрунту, які роблять життя рослин більш приємним, а догляд набагато простішим. Наприклад, велика кількість квітникарів використовує сфагнум, який натягує на себе вологу, утримує її у вазоні без шкоди для рослини, і при цьому робить землю більш пухкою і не дає їй збиватися.
Крутим варіантом також є використання агроперліту, який забере зайву воду, у випадку якщо ви перелили рослину. Це прекрасна страховка, яка завжди буде у вас під рукою, і підтримуватиме вашу квітку, навіть якщо ви припустилися помилки. Усі ці елементи коштують набагато, але можуть стати в нагоді.