Каміння та дренаж – брехня? На цей трюк “клюнули” мільйони квітникарів, а все не так просто

Господині давно звикли до думки про те, що каміння — найкращий варіант для влаштування якісного дренажу в квіткових вазонах. Але чи дійсно це так?

Головним ворогом будь-якого квітникаря являється застій вологи біля коріння рослини. Тільки-но це починає відбуватися: ніжна тканина кореневої системи одразу ж загниває, і зупинити цей процес буває неймовірно складно.

Якщо деякі квітки тримаються довго навіть при такій ситуації, інші помирають вже через тиждень, і зарадити цьому ніяк не можна. Саме тому всі, хто займається садівництвом, радше одразу подбають про те, щоб у вазоні був хороший дренаж. Зайві проблеми нікому не потрібні.

Але чи необхідне для цього каміння? Насправді, цим ви тільки все ускладнюєте, адже головне — це наявність отворів для того, щоб вода виходила без перешкод.

Квітникарі розповіли, чи дійсно потрібне каміння для дренажу

Городники розповіли, як можна використати порожні каністри та зіпсовані горщики
Квітникарі розповіли, чи дійсно потрібне каміння для дренажу

Також необхідно постійно перевіряти піддон, щоб в ньому не накопичувалася волога. Якщо про це забути, то незабаром може з’явитися грибок, гниль, і багато різних бактерій, що здатні нашкодити рослинні в короткий проміжок часу.

Квітникарі розсекретили, що саме потрібно закопати в горщик із трояндами
Квітникарі розповіли, чи дійсно потрібне каміння для дренажу

Замість каменів використовуйте якісний дренажний субстрат або просто стежте за помірним поливом. Іноді менше – справді краще.

Також пам’ятайте, що є велика кількість різних добавок для ґрунту, які роблять життя рослин більш приємним, а догляд набагато простішим. Наприклад, велика кількість квітникарів використовує сфагнум, який натягує на себе вологу, утримує її у вазоні без шкоди для рослини, і при цьому робить землю більш пухкою і не дає їй збиватися.

Крутим варіантом також є використання агроперліту, який забере зайву воду, у випадку якщо ви перелили рослину. Це прекрасна страховка, яка завжди буде у вас під рукою, і підтримуватиме вашу квітку, навіть якщо ви припустилися помилки. Усі ці елементи коштують набагато, але можуть стати в нагоді.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.