Колір має значення! Які 4 сорти аґрусу стануть окрасою саду: рожеві та жовті ягоди, наче перли

Аґрус радує сумлінних садівників не лише своїм неповторним смаком, а й різноманітністю ягід усіляких квітів, які нагадують скриньку з коштовностями.

Аґрус один з найврожайніших, довгограючих і невибагливих садових культур, які давно завоювали любов усіх садівників-аматорів починаючи від найдосвідченіших, закінчуючи новачками. Він росте і плодоносить на будь-яких ґрунтах, не вимагає особливого догляду, стійкий до перепадів температури та різних захворювань. Єдине, що необхідно робити для підтримки врожайності – це періодичне обрізування.

Зазначимо, що вирощування аґрусу на присадибних ділянках – це суцільне задоволення. Особливо приємно спостерігати за дозріванням ягід, відтінки яких відрізняються своєю різноманітністю – від чорного до жовтого з гарним бурштиновим відтінком. Якщо ви хочете перетворити свій сад на справжню палітру смаку та кольору, то обов’язково посадіть кілька сортів різноколірного аґрусу.

Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси
Дачники розповіли, чим обробити кущі аґрусу проти борошнистої роси

Сьогодні існує чорні, фіолетові, рожеві, бордові, зелені, смарагдові, жовті, помаранчеві та янтарні сорти.

Грушенька – фіолетового забарвлення

Цей сорт відноситься до безшипних видів аґрусу. Свою назву він отримав через незвичайну форму, що нагадує грушу. Ягоди мають дуже приємний аромат та кисло-солодкий смак. Плоди починають дозрівати на початку серпня. Дуже стійкий до різних захворювань та низької температури.

Колобок – темно червоний

Також відноситься до безшипних вилів аґрусу. Плоди круглої форми. На смак кисло-солодкі. Дуже врожайний сорт з одного куща за сезон збирають до 12 кг. Добре переносить зиму, але у сезон вегетації не любить перепадів температур. Погано переносить посуху та рясно сонце.

Найкращі сорти безшипного аґрусу

Малахіт – зелений

Належить до виду безшипних. Ягоди округлі до 7 г. На смак кислі, тому найчастіше використовуються для приготування компотів. Ранній термін дозрівання. Стійкий до несприятливих погодних умов.

Бурштиновий

Свою назву отримав через гарний колір ягід. Форма овальна середня маса плоду 5 г. Відрізняється солодким медовим смаком та соковитістю. Дозріває наприкінці червня. Проявив себе, як стійкий до захворювань та посухи. Добре показав за низьких температур взимку.

Схожі статті

Що не можна садити поруч із яблунями та іншими фруктовими деревами? 3 сусіди-вороги

Якщо мрієте про розкішний фруктовий сад, необхідно назавжди запам'ятати про те, які саме культури не можна висаджувати біля дерев. Розповідаємо в нашому матеріалі.

Агрономи обрали найкращий сорт картоплі: 4 роки експериментів, і тільки цей себе виправдав

Картопля – коронна страва на багатьох українських столах. Який її сорт агрономи називають одним із найкращих і в чому його переваги – читайте в матеріалі "Сенсації".

Попелиця зникне з поля зору за 2 години: опаде на землю і довго не буде повертатися

Попелиця з'являється на городі одразу після появи найпершого листя. Свіжі пагони для даного шкідника — справжній делікатес. Що робити у такому випадку?

Поливаю полуницю розчином від маринованих огірків — отримую у 3 рази більше врожаю

Цей метод звучить дивно, але дає дивовижний результат. Простий інгредієнт, який зазвичай виливають, може в рази покращити врожайність полуниці. Розповідаємо, як саме його застосовувати.

Гортензія не з картинки, а з вашого саду: спосіб в 2 хвилини, щоб квітка зацвіла на ділянці

Для того, щоб гортензія рясно зацвіла й довго радувала вас своїми квітками, потрібно зробити одну хитрість навесні - ви здивуєтесь, адже цей метод дійсно працює.

Секрет помідорів-велетнів розкритий: як зібрати такий рясний врожай у 2025, як ніколи раніше

Величезні помідори, соковиті та солодкі, — це окремий вид задоволення, яка жодна господиня не буде проти виростити у себе на городі. Як це зробити?