Старі ганчірки прив’язую до яблуні – і мурахи більше не турбують: так-так, вам не почулося

Цим простим способом можна дешево та ефективно захистити свої плодові дерева від мурах. А матеріали для цього кожен зможе знайти в себе вдома! Спробуйте, і переконаєтесь самі!

Якщо ви помітили, що мурахи почали полюбляти ваш сад, зокрема яблуні, не поспішайте шукати складні хімічні засоби у боротьбі з ними. Адже, є простий і доступний спосіб, який уже довів свою ефективність протягом багатьох років. Все, що вам знадобиться, – старі ганчірки, соняшникова олія та синтепон. Так, вам не почулося, ці речі допоможуть відбити бажання у комах турбувати ваші дерева. До того ж, раз і назавжди!

Для початку підготуйте матеріали. Старі ганчірки наріжте на рівномірні шматки – це стане основою для своєрідного “поясу”, який буде захищати дерево. У глибокій мисці налийте трохи нерафінованої соняшникової олії. Саме вона стане головним “відлякувачем” для мурах. Занурте тканини в рідину й залиште їх там на кілька хвилин, щоб ганчірки добре просочилися олією.

Городники пояснили, яка річ на яблунях здатна прогнати всіх мурах
Городники пояснили, яка річ на яблунях здатна прогнати всіх мурах

Тим часом підготуйте синтепон. Цей пухкий матеріал є ідеальним бар’єром для комах, адже його структура ускладнює пересування. Якщо у вас немає окремого шматка синтепону, його можна знайти, розібравши стару подушку або м’які іграшки.

Далі переходьте до самого дерева. У нижній частині стовбура обережно намотайте підготовлені ганчірки. Зафіксуйте їх, щоб вони залишалися на місці навіть під час вітряної погоди чи дощу. Поверх цієї конструкції прикріпіть шар синтепону, створюючи додатковий захист. Таке поєднання – це ефективний бар’єр, якого мурахи намагатимуться уникати.

Запах олії не переносять ці маленькі комахи, а пухка структура синтепону стає для них справжнім випробуванням. Вони просто не зможуть вилазити й лазити по дереву. У підсумку, ви отримаєте спокій і захистите своє дерево без шкоди для навколишнього середовища. До того ж, цей спосіб не вимагає великих фінансових затрат і його легко впровадити в життя самостійно. Тому, якщо у вас є старі іграшки, які зносилися, й які вже просто немає куди подіти, їх можна використати для вашого саду!

Схожі статті

Коли саджати лохину, щоб влітку насолоджуватися ягодами, які на базарі коштують шалених грошей

Лохина - це не лише смачна ягода, а й справжнє джерело вітамінів. Вона популярна серед садівників завдяки солодкому смаку, ніжній текстурі та корисним властивостям.

Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!