Урожай знизився на 50% і ягоди розміром з гудзик: як зрозуміти, що полуничні кущі пора викидати

Якщо врожай полуниці з кожним роком зменшується і ягоди стали розміром у гудзик, то настав час провести ревізію на грядках і позбутися кущів.

Полуницю навряд чи можна віднести до невибагливих культур. Перш ніж отримати хороший урожай з великих, ароматних та солодких ягід з нею доведеться повозитися, але результат того вартий!

Щороку перед початком та наприкінці сезону городники пораються з полуничними грядками. Однак згодом багато хто починає помічати, що врожай поступово зменшується, а ягоди стають прісними і дрібними навіть незважаючи на підживлення та регулярний догляд. Чому так відбувається?

Садівники розповіли, як капронові колготи допоможуть при вирощуванні полуниці
Садівники розповіли, як капронові колготи допоможуть при вирощуванні полуниці

Перша причина зниження врожаю та подрібнення ягід – ваша полуниця постаріла і її необхідно оновити. Зазвичай це роблять раз на 3-4 роки. У перший рік після посадки кущі нарощують зелену масу, у другий рік відбувається пік урожайності і полуниця демонструє максимум, на що вона здатна, на третій рік кількість і розмір ягід зменшується і це є першим дзвіночком того, що полуницю слід “омолоджувати”. Якщо не зробити це найближчим часом, ягоди дрібнітимуть, а врожай зовсім зійде до “нуля”.

Бажано пересадити кущі в інше місце, але якщо такої можливості немає, перед посадкою (восени або навесні) – продезінфікувати грядку.

Як допомогти полуниці прокинутися після зими
Як допомогти полуниці прокинутися після зими

Друга причина, через яку необхідно видалити кущі з полуницею з грядки, коли в максимальний період врожайності, при належному догляді ягоди все одно виростають дрібними. Приводом для “бойкоту” цього разу може стати невдало обране місце, а також рослини-попередники.

Третя причина, через яку необхідно негайно позбавитися кущів – це хвороби. Якщо ви помітили хоч якісь ознаки, то треба діяти негайно. Тільки в цьому випадку є шанс врятувати решту кущів і зберегти сорт. У жодному разі не відправляйте рослини, що заразилися, в компост, а вивезіть їх за межі ділянки і спалить.

Схожі статті

У квітні 2025 в Дніпропетровській області вже висаджують ці 4 культури – бо потім буде пізно

Які культури вже активно висаджують в Дніпропетровській області у квітні? Розповідаємо, що саме можна вже зараз посіяти в землю, аби отримати рясний врожай.

1 помилка в посадці, через яку гинуть томати і баклажани: попрощаєтеся з врожаєм через це

У догляді за баклажанами та помідорами важливо не тільки дотримуватися усіх рекомендацій, але й не допустити деяких промахів. Про один з них розповідаємо в нашому матеріалі.

Сад перетвориться на розкішний голландський парк: 4 правила висадки та догляду за гладіолусами

Гладіолуси нерідко можна побачити на ділянці у садівників, але цвітуть вони не у всіх, адже одиниці знають, як правильно доглядати за цими квітками - запамʼятайте основі чотири правила.

Дачниці-киянки діляться секретом: дають землі ложку сухої гірчиці – і ніяких шкідників у 2025

Завдяки сухій гірчиці земля у городі насититься поживними речовинами, а самі рослини будуть захищені від шкідників. Кияни-дачники розповіли про ще кілька плюсів застосування гірчиці.

На Черкащині кладуть у лунку ложку звичайного попелу – перець росте м’ясистий, як яблуко

Додавання попелу — це простий і ефективний спосіб виростити перець, що стане справжньою окрасою вашого городу. Цей натуральний підхід зберігає екологічний баланс ділянки і самих овочів.

Морква з медовою ноткою: сорт, який став чемпіоном на овочевих ринках – спробуйте у 2025-му

Завдяки своїм унікальним характеристикам і простоті у догляді цей сорт моркви став фаворитом серед городників. Якщо хочете спробувати щось справді особливе, даний сорт стане кращим вибором.