Полуницю навряд чи можна віднести до невибагливих культур. Перш ніж отримати хороший урожай з великих, ароматних та солодких ягід з нею доведеться повозитися, але результат того вартий!
Щороку перед початком та наприкінці сезону городники пораються з полуничними грядками. Однак згодом багато хто починає помічати, що врожай поступово зменшується, а ягоди стають прісними і дрібними навіть незважаючи на підживлення та регулярний догляд. Чому так відбувається?

Перша причина зниження врожаю та подрібнення ягід – ваша полуниця постаріла і її необхідно оновити. Зазвичай це роблять раз на 3-4 роки. У перший рік після посадки кущі нарощують зелену масу, у другий рік відбувається пік урожайності і полуниця демонструє максимум, на що вона здатна, на третій рік кількість і розмір ягід зменшується і це є першим дзвіночком того, що полуницю слід “омолоджувати”. Якщо не зробити це найближчим часом, ягоди дрібнітимуть, а врожай зовсім зійде до “нуля”.
Бажано пересадити кущі в інше місце, але якщо такої можливості немає, перед посадкою (восени або навесні) – продезінфікувати грядку.

Друга причина, через яку необхідно видалити кущі з полуницею з грядки, коли в максимальний період врожайності, при належному догляді ягоди все одно виростають дрібними. Приводом для “бойкоту” цього разу може стати невдало обране місце, а також рослини-попередники.
Третя причина, через яку необхідно негайно позбавитися кущів – це хвороби. Якщо ви помітили хоч якісь ознаки, то треба діяти негайно. Тільки в цьому випадку є шанс врятувати решту кущів і зберегти сорт. У жодному разі не відправляйте рослини, що заразилися, в компост, а вивезіть їх за межі ділянки і спалить.