Ми з тобою не пара: які плодові дерева не можна саджати поруч — конкуренції не уникнути

Виявляється, що деякі дерева не можна саджати поруч тільки тому, що всі вони фруктові. Якраз через неправильне "сусідство" недосвідчені садівники часом залишаються без бажаного врожаю.

Грамотне планування саду є не менш важливим, ніж організація простору вдома. Можливо, воно навіть важливіше, бо в будинку все можна переставити, а пересадити дерева, які укорінилися, не вийде. Тож якщо на етапі планування ви не продумаєте “сусідство”, то в результаті деякі дерева могтимуть не ужитися поруч. І для прикладу можна взяти яблуню, яка здається універсальною. Але ні, з деякими “сусідами” вона явно не сумісна.

Однозначно яблуню краще не саджати поруч з калиною. Остання потребує чимало вологи, тому може залишити без неї яблуню. Особливо це погано буде в засушливе літо. А ще калину нерідко вражають попелиці, які залюбки також “завітають” до яблуні, яка тау зручно росте поруч.

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч

Не варто саджати яблуню й поруч з вишнею, у якої дуже потужна коренева система. Та й взагалі під час посадки дерев треба враховувати, яким у них буде коріння та на якій глибині воно залягає, щоб дерева не конкурували за поживні речовини. А ще враховуйте наявність спільних шкідників. От глід, наприклад, приваблює багато таких, що можуть перейти на яблуню, зіпсувавши весь чи значну частину врожаю.

Якщо саджаєте вдома персик, то краще виділити йому якийсь окремий куток. Це дерево любить простір та світло, а тому його краще тримати трохи далі від інших. Якщо ж поруч ростимуть інші дерева, а особливо вишня чи черешня, то персик розвиватиметься повільно, родитиме дуже бідно чи взагалі відмовиться це робити.

Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч
Садівники пояснили, які плодові дерева не можна саджати поруч

Грушу не варто саджати біля все тих же черешні та вишні, а також біля сливи. Остання забиратиме собі всі поживні речовини, тож груша не матиме достатньо “харчування” для формування гарних плодів. У вишні є спільні шкідники з грушею. А черешня поруч з нею ростиме несмачною або погано родитиме.

Схожі статті

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?

7 рослин, які принесуть вам рекордний урожай навіть у посушливе літо: голодні не залишитесь

Березень пройшов і деякі культури вже висаджені, а в квітні ще більше рослин вирощується на ділянках - які 7 рослин подарують вам МЕГА врожай вже в 2025-му році.