4 причини, які вказують на це: чому листя цибулі й часнику стає жовтим – мінус врожай?

Іноді городники зіштовхуються з пожовтінням листя цибулі та часнику, але не знають, що з цим робити і чому так сталося - 4 дії, які потрібно зробити з цими рослинами.

Пожовтіння листя на цибулі та часнику є поширеною проблемою серед дачників. Щоб вирішити дану ситуацію, важливо вчасно виявити причини цього і зробити все можливе, щоб повернути життя цим городнім культурам.

Найголовнішою причиною жовтого листя є погані погодні умови, а саме різке похолодання. Таке явище не супер критичне для росту цих рослин, але зовнішньо вони будуть виглядати погано, а на рахунок загального стану культури всередині не все так погано. У такому випадку врожай майже завжди зберігається, тому без плодів не залишитесь.

Дачники розповіли, що робити, якщо жовтіє листя цибулі й часнику
Дачники розповіли, що робити, якщо жовтіє листя цибулі й часнику

Також причиною жовтого листя може бути неправильний догляд і внесення добрив. Брак поживних речовин, таких як азот, калій, фосфор, може значно погіршити стан рослин, в результаті вони будуть повільніше рости і врожайність може бути меншою.

Дефіцит поживних речовин може проявлятись у повільному рості рослин, ну і в пожовтінні кінчиків листя. Однією з ознак браку азоту є слабке наростання пірʼя. Щоб цього уникати, необхідно провести підживлення – 1 столова ложка сечовини на 10 літрів води.

Дачники розповіли, що робити, якщо жовтіє листя цибулі й часнику
Дачники розповіли, що робити, якщо жовтіє листя цибулі й часнику

Неправильний полив теж відіграє дуже важливу роль. Перезволоження ґрунту може призвести до загнивання коренів і хвороб, а недостатній полив часто стає причиною пожовтіння листя, особливо на кінцях.

У першій половині літа цибулю рекомендується поливати два рази на тиждень, а в жарку погоду частіше, додаючи по відрі води на квадратний метр. Часник потребує менш рясного поливу і рідшого, достатньо буде одного поливу на тиждень з розрахунку пʼять літрів на квадратний метр. Звичайно, що все залежить від погоди, адже якщо часто дощ, то полив варто зменшити. Варто зазначити, що за місяць до збору врожаю цибулю і часник не потрібно поливати взагалі.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.