Пожовтіння листя на цибулі та часнику є поширеною проблемою серед дачників. Щоб вирішити дану ситуацію, важливо вчасно виявити причини цього і зробити все можливе, щоб повернути життя цим городнім культурам.
Найголовнішою причиною жовтого листя є погані погодні умови, а саме різке похолодання. Таке явище не супер критичне для росту цих рослин, але зовнішньо вони будуть виглядати погано, а на рахунок загального стану культури всередині не все так погано. У такому випадку врожай майже завжди зберігається, тому без плодів не залишитесь.

Також причиною жовтого листя може бути неправильний догляд і внесення добрив. Брак поживних речовин, таких як азот, калій, фосфор, може значно погіршити стан рослин, в результаті вони будуть повільніше рости і врожайність може бути меншою.
Дефіцит поживних речовин може проявлятись у повільному рості рослин, ну і в пожовтінні кінчиків листя. Однією з ознак браку азоту є слабке наростання пірʼя. Щоб цього уникати, необхідно провести підживлення – 1 столова ложка сечовини на 10 літрів води.

Неправильний полив теж відіграє дуже важливу роль. Перезволоження ґрунту може призвести до загнивання коренів і хвороб, а недостатній полив часто стає причиною пожовтіння листя, особливо на кінцях.
У першій половині літа цибулю рекомендується поливати два рази на тиждень, а в жарку погоду частіше, додаючи по відрі води на квадратний метр. Часник потребує менш рясного поливу і рідшого, достатньо буде одного поливу на тиждень з розрахунку пʼять літрів на квадратний метр. Звичайно, що все залежить від погоди, адже якщо часто дощ, то полив варто зменшити. Варто зазначити, що за місяць до збору врожаю цибулю і часник не потрібно поливати взагалі.