З року в рік підживлюю яблуню тільки цим: плоди солодкі як мед, а врожай завжди рекордний

Підживлення яблуні є важливим для забезпечення її правильного росту та формуванню красивих і смачних плодів - коли і чим підгодовувати дерево, щоб вродило на максимум?

Отримати великі й солодкі яблука легко, якщо проводити регулярно підживлення для цієї культури. Поживні речовини є необхідними для відновлення дерев після зими, саме добрива надають яблуні всю необхідну енергію, яка допомагає їй правильно розвиватись і давати високий врожай.

Якщо ж підживлення не проводити, то це може призвести до серйозних наслідків, таких як ослаблення дерев, нестійкість до погодних умов, хвороб і шкідників, а також зниження врожайності. Тому важливо обрати правильне добриво та правильний час для їх внесення.

Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай
Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай

Фосфор необхідний для формування сильної кореневої системи, азот симулює ріст яблуні, завдяки ньому утворюються нові пагони та листя. Калій підвищує стійкість, покращує імунітет дерева. Органічні добрива значно покращують структуру ґрунту – пташиний послід, коровʼяк, перегній. Мінеральні добрива теж відіграють важливу роль, серед яких фосфорні (суперфосфат), азотні (сечовина, аміачна селітра, сульфат амонію), калійні (сірчанокислий калій).

Такі мінеральні добрива як амофос і нітроамофоска, вони поєднують кілька основних поживних елементів у одній гранулі. Перше підживлення проводиться вже на початку весни. У цей час відбувається профілактичне обприскування рослин від хвороб і шкідників. Для сухої підгодівлі готується суміш з перегною (35 кг), сечовини (пів кілограма), нітроамофоски (30 г) та аміачної селітри (30 г).

Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай
Дачники розповіли, як правильно підживлювати яблуню, щоб зібрати великий врожай

Щодо рідкого добрива, то для його приготування необхідно змішати курячий послід (два літри), воду (десять літрій), перегній (10 кг), сечовину (250 г), суперфосфат (100) та сульфат калію (60). Варто зазначити, що гній та курячий послід повинні бути перепрілими. Після приготування цієї суміші, слід дати настоятись їй протягом тижня.

Друге підживлення проводиться в травні, як тільки на деревах зʼявиться перше листя. Для підгодівлі потрібна вода (200 л), суперфосфат (1 кг), сірчанокислий калій (800 г), сечовина (пів кілограма), пташиний послід (п’ять кілограмів) і коровʼяк (вдвічі більше за пташиний послід). Все це потрібно перемішати та дати настоятись протягом тижня. Полив здійснюється так – 40 літрів суміші на доросле дерево та 30 літрів на молоде.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.