Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

Ароматна петрушка та кріп – ідеально підходять для приготування різноманітних страв. Виростити запашну зелень на домашній грядці не так вже й важко. Досвідчені городники запевняють, що для цього потрібно лише правильно обрати сприятливий день і дотримуватись деяких правил.

Період посіву зелені у відкритий ґрунт залежить від декількох умов. Потрібно врахувати регіон та кліматичні умови, в яких зелень буде рости. Також має значення погода і сприятливі дні за місячним календарем.

Регіон і погодні умови визначають температурний режим, в якому буде рости петрушка або кріп. Зауважимо, що і кріп, і петрушка є холодостійкими культурами. Тому їх посів можна здійснювати у відкритий ґрунт раніше за інші культури. Посів здійснюють навіть при температурі +3 градуси тепла.

Перші сходи зелені на грядці з’являються, коли температура повітря прогрівається до +3…+4 градусів тепла. Петрушка та кріп залишаються життєздатними і в умовах поворотних заморозків. Ба більше, сіянці цієї зелені зможуть витримати невеликі заморозки на рівні -5…-6 градусів.

Городники розповіли, коли сіяти петрушку та кріп у незахищений ґрунт
Городники розповіли, коли сіяти петрушку та кріп у незахищений ґрунт

Найсприятливіший час для посіву петрушки або кропу на грядки – це той, коли Місяць знаходиться в зростаючій фазі. Сприятливі дні для посіву кропу чи петрушки навесні 2025 року є 1, 2, 3, 8, 9, 10, 11 та 29 квітня. В травні  ці рослини можна сіяти 1, 2, 3, 11, 16, 17, 21, 22, 25, 26, 29 і 30 числа.

Перед посівом кропу та петрушки землю на грядці перекопують та вносять добрива. В ґрунт додають гній, компост або мінеральні добрива. Щоб насіння проросло швидко – його заздалегідь готують до посадки. Зазвичай городники замочують його у теплій воді на 1 добу. Протягом доби воду в ємності міняють 5-6 разів.

За 2 дні до посіву землю на грядці поливають, щоб земля встигла увібрати усю воду.

Насіння петрушки та кропу висівають на певній відстані один від одного. Якщо посадити його занадто густо – рослини будуть затіняти одна одну. Борозни роблять глибиною 1-2 см. Між ними витримують відстань 15-20 см. Між сусідніми насінинами залишають інтервал 1-2 см. За необхідності після появи сходів грядки із зеленню проріджують.

Схожі статті

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?

7 рослин, які принесуть вам рекордний урожай навіть у посушливе літо: голодні не залишитесь

Березень пройшов і деякі культури вже висаджені, а в квітні ще більше рослин вирощується на ділянках - які 7 рослин подарують вам МЕГА врожай вже в 2025-му році.

Урожай збиратимете відрами: посадіть помідори поряд з цією рослиною, і горя не знатимете

Вирощуючи ці дві рослини разом, ви не лише отримаєте багатий урожай помідорів, але й будете насолоджуватися запахом свіжої зелені. Ця проста порада вбереже ваші томати від шкідників.

Смородина вразить смаком і розміром, і все завдяки цим 2 прийомам: що підсипати під корінь

Завдяки таким прийомам ваші кущі завжди тішитимуть вас багатим урожаєм, а ягоди - ароматом і смаком. Просто навчіться використовувати цю підживку правильно, й буде лише користь!