Ці 3 народні поради перевірені часом: як і чим удобрювати сходи моркви – вродить як ніколи

Морква потребує підживлення і її слід підгодовувати, якщо ви хочете в подальшому смакувати соковитими плодами - чим, коли та як її потрібно удобрювати?

Морква, як і інші рослини, потребує підживлення для того, щоб вродити потім гарні й смачні плоди. Підживлення надає культурі всі необхідні поживні речовини й сприяє гарному росту моркви. Перше підживлення проводиться тоді, коли зʼявляються перші листочки, адже в цей період рослина потребує живлення для формування кореня. Важливо цю процедуру проводити вчасно, щоб все було ефективно.

Для солодких і великих коренеплодів, слід використовувати азот, калій, бор, фосфор. Можна придбати вже готові суміші, а також самостійно їх приготувати. Більшість дачників надають перевагу саме органічним добривам через їхню екологічність і користь для ґрунту та рослин.

Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви
Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви

Моркву рекомендується підживлювати кілька разів протягом її вегетації. Тобто перша підгодівля проводиться під час посадки, друге, коли зʼявляться перші паростки, а потім ще два рази – через два тижні після другої підгодівлі та за 10 днів до збору врожаю.

Як зʼявляться перші три листочки, потрібно підживити рослину органічними добрива. Найкращим варіантом є використання золи, яку можна застосовувати як в сухому вигляді, так і в розчині. Необхідно змішати її з землею та посипати грядку, після чого полити водою. Щодо розчину, то слід змішати 100 грамів золи з 10 літрами води, настояти його протягом 10 годин і полити проростки під коріння.

Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви
Дачники розповіли, як і чим удобрювати сходи моркви

Наступний варіант підгодівлі передбачає використання йоду. У десяти літрах води треба розвести двадцять крапель його і полити грядки моркви.

І ще одна дієва підгодівля полягає у застосуванні курячого посліду. Варто змішати його з водою у пропорції 1:10 і дати настоятись протягом 10 годин. Після цього на одну частину розчину потрібно взяти 10 частин води, і дати цій суміші настоятись ще 12 годин. Даний розчин можна використовувати для поливу моркви, поливати варто лише міжряддя.

Схожі статті

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.

Врожаю буде стільки, що набридне збирати: 4 народних способи підживлення огірків

Огірки будуть родити цілими мішками, якщо знати декілька простих секретів. Народні підживки працюють краще за хімію. Ось 4 способи, які реально збільшують урожай.

Петрушці це в жодному разі не можна: 3 головні заборони — вона цього не переносить

Смачна петрушка на городі — це вже половина успіху, адже соковита зелень значно покращує смак будь-якої страви. І все ж таки, її треба ще виростити.

Маленький город — великий врожай: 3 способи ефективного використання невеликої ділянки

Невеликий город — це не перепона для хорошого врожаю. Є 3 хитрощі, які дозволяють виростити все, що потрібно навіть в таких умовах. Ділимося ефективними порадами для власників маленьких ділянок.