Хитрі господині посипають картоплю сіллю: навіщо це робити – 2 причини, про які ви не знали

Пів діла виростити хорошу картоплю. Її ще й необхідно правильно зберігати, аби вона змогла тішити своїм смаком всю сім'ю впродовж року. Як це зробити ефективно?

Картопля доволі проста у вирощуванні, і це цілковита правда. Достатньо слідкувати за тим, щоб ґрунт був здоровим, і на виході маємо мішки врожаю.

Куди більше турбот господиням приносить зберігання картоплі. Дуже важливо, щоб вона не зіпсувалася, не почала гнити, не проросла, не підсохла, тощо.

Навіть коли ми організовуємо абсолютно всі необхідні умови для якісного зберігання: знижена вологість, вентиляція, температурний режим, — все одно можуть виникнути проблеми.

Господиня розповіла, навіщо посипає картоплю сіллю

Городники пояснили, в який час найкраще почати копати картоплю в 2025 році
Господиня розповіла, навіщо посипає картоплю сіллю

Знаєте як хитрі господині дають раду картоплі? Вони посипають її сіллю.

Справа в тому, що це найдешевший і при цьому найефективніший спосіб захисту врожаю від шкідників, грибкових хвороб та гнилі. Адже ця мінеральна сполука являється прекрасним поглиначем зайвої вологи, і окрім того, її просто ненавидять шкідники. Так само сіль на терпить грибок.

Є навіть метод усунення дефектів в продукції, коли цивіль прибирається розчином солі.

Але також пам’ятайте, що необхідно уважно вирощувати свою картоплю, для того, аби вона не заразилася ще в землі. Для цього час від часу необхідно змінювати місце, де ви висаджуєте бульби, так як там можуть накопичуватися хвороби, і в результаті ділянка стане заразною, а також правильно підбирати сусідство.

Пам’ятайте про те, що добрива також необхідно використовувати з розумом. Наприклад, не рекомендується брати свіжий коров’як, він завжди має бути сухим та відстої ним, інакше в ньому можуть бути небезпечні мікроорганізми, а також високий вміст азоту, який зіпсує коріння рослинам.

Якщо ви бажаєте зберігати картоплю в чистому вигляді, рекомендується її не мити, а просто добре обробити сухою ганчіркою. Контакту з водою обов’язково призведе до підвищеної життєдіяльності мікроорганізмів.

Схожі статті

6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Секретна “підживка” і квіточки підуть вгору: чим полити тюльпани навесні 2025

Тюльпани можуть цвісти довго і красиво, якщо провести з ними одну просту процедуру, а саме підживити їх цікавим розчином - як його приготувати і коли удобрювати квіточки?

1 інгредієнт і рекордному врожаю огірків бути! Чим полити цей овоч, щоб плоди збирати відрами

Щороку огірки є майже на кожній ділянці, хто має власний город, тож при їх вирощуванні дачники завжди вдаються до різних методів покращення врожайності - що треба зробити?

Жменя піску в крону, і вишня завалить ягодами: на урожай 2025 не вистачить відер

Неодноразово може статися так, що вишня нормально не плодоносить, залишаючи вас без хороших врожаїв, і справа може бути в бджолах. Чому так відбувається?

3 культури, після яких капуста не росте — уникайте цього, або попрощайтеся з врожаєм

В Україні є регіони, в яких непогано зростає капуста, але навіть якщо усі умови для вирощування підходять, ви можете власноруч їх зіпсувати.

Всього 1 полив – і огірки гіркі: якої помилки ви припускаєтеся на городі рік за роком

Можна виростити неймовірну кількість огірків, але який в цьому сенс, якщо всі вони виходять гіркими, і навіть відмочування не допомагає впоратися із ситуацією.