Щоб смородина була крупною та солодкою: всього 3 кроки до заповітної мрії кожного садівника

Кожен власник присадибної ділянки мріє про хороший та стабільний урожай не тільки на городі, а й у саду. Як виростити крупну та солодку смородину?

Сезон 2025 офіційно відкрито. Багато хто вже побував на своїх присадибних ділянках і навіть встиг провести перші підготовчі роботи, які націлені на отримання хорошого та стабільного врожаю. Адже кожен городник та садівник мріє лише про це. Однак для досягнення своїх цілей необхідно запастися потрібними знаннями, які приведуть вас до здійснення мрії.  Сьогодні мова піде про смородину – одну з найпопулярніших і найулюбленіших ягідних культур на дачних ділянках.

Що посадити біля смородини, щоби зібрати рекордний урожай
Що посадити біля смородини, щоби зібрати рекордний урожай

Як виростити велику та солодку смородину у 2025 році?

Щоб урожай порадував не тільки своєю великою кількістю, але і ягоди були великими і солодкими, необхідно дотримуватися всього 3 важливих правил.

Правило №1 – правильна посадка

Навіть якщо ви вибрали відповідний сорт, неправильно обране місце для посадки куща, може значно вплинути на якість урожаю, розмір та смак ягід. Тут важливо дотриматися трьох важливих факторів – правильної освітленості, продувності та якості ґрунту. Смородина любить сонячні місця, при цьому не любить протягів та сильних вітрів. Ґрунт повинен бути пухким з нейтральною чи слабокислою реакцією.

Правило №2 – своєчасне підживлення

Смородина просто потребує регулярних підживлень протягом усього сезону. Перші проводять навесні та влітку, у період зростання чагарника та формування врожаю. Останній раз добрива вносять вже після дозрівання та збирання ягід.

З ким варто посадити смородину
З ким варто посадити смородину

Правило № 3 – санітарне обрізування кущів

Це одна з ключових умов отримання великих та солодких ягід смородини. Обрізання проводять щорічно. Оптимальний час – осінь, після того, як облетіло листя. Зазвичай це випадає на вересень, але за теплих погодних умов провести обрізку можна і в більш пізні терміни.

Схожі статті

Сорти винограду, які достигають навіть у Київській області: найбажаніша покупка дачників 2025

Чимало сортів винограду дають на півночі України дуже слабенький врожай. А навіть якщо ягід виростає достатньо, то вони можуть мати недобрий смак. То які сорти варто висаджувати, щоб все було чудово?

Сушити не треба: 2 методи правильно зберігати зелень, щоб вдома завжди був її запас

Щоб мати можливість приготувати свіжу розкішну страву, під рукою завжди мають бути гілочки зелені. Як організувати правильне зберігання? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Колишній чоловік Ані Лорак розповів про новий роман: ось чому 13-річна донька проти нього

Після завершення шлюбу з Ані Лорак Мурат наробив ще немало шуму в українському шоу-бізнесі, адже неодноразово намагався влаштувати своє особисте життя.

Після часнику та цибулі саджаю тільки ці культури: 5 найкращих рослин для сівозміни

Після часнику та цибулі важливо правильно вибрати наступні культури. Аграрії рекомендують 5 найкращих варіантів. Це раціонально використовувати все ресурси вашого городу.

Дуже (не) корисні сусіди: аграрії назвали 3 правила висівання чорнобривців на грядках

Чорнобривці та овочеві грядки. Хтось вважає, що вони є ідеальними сусідами. Але досвідчені господарі можуть з цим не погодитися. Адже деякі культури не в захваті від таких "сусідів".

30 різних добрив в одній копійчаній підживці: городники пояснили, чим підготувати полуницю

Полуниця буде великою та соковитою, якщо дати їй правильну підживку. Є простий засіб, який зможе замінити одразу декілька добрив. Цим методом користуються всі досвідчені городники.