Це справжній магніт для бджіл: 1 простий прийом, і на ділянці їх буде купа без висадки квітів

Бджоли — важливий фактор у отриманні рясних врожаїв, а тому необхідно, щоб на грядці їх завжди було вдосталь. Як привернути їх увагу, якщо цих комах не вистачає?

Недарма навіть на інструкціях до препаратів нагадують про те, що всі обробки необхідно зупинити на період цвітіння. Це напряму пов’язано не тільки із необхідністю берегти природу, але і з більш зрозумілим явищем для городників — немає бджіл, немає урожаїв.

Але часом стається так, що ми все робимо для того, аби бджоли з’явилися, а вони не прилітають. Садівники часто вдаються до таких хитрощів, як висадка польових квітів. Їхній аромат привертає увагу комах, і вони прилітають на запилення, і починають також займатися овочевими та ягід ними культурами.

Але займатися квітами — справа також нелегка, і вимагає додаткового часу та сил. Що можна зробити, якщо не хочеться возитися з цим?

Експерт розповів, як привернути бджіл на свою ділянку без квітів

Садівники розповіли, чим підживити яблуню в березні для гарного врожаю
Експерт розповів, як привернути бджіл на свою ділянку без квітів

Так, якщо розумієте, що у вас купа квітів, а бджоли не прилітають та не запилюють їх, можна вдатися до простого прийому, який завжди безвідмовно працює. Він полягає в тому, що необхідно приготувати сироп та розставити його у різних місцях на ділянці. Його аромат та смак має закликати бджіл, і вони точно не відмовляться попрацювати і на овочах.

Достатньо 5 столових ложок на літр води. Щоб цукор добре розчинився, воду беремо теплу. Можна також додати ефірну олію із солодкуватим запахом, або накришити квітів.

Розливаємо сироп по тарілках або в іншу тару і розставляємо на ділянці в різних місцях. Це має спрацювати вже протягом декількох годин. Сироп не забирайте, поки бджоли працюють.

Нагадуємо, що за цієї причини також не рекомендується проводити обробки незадовго до початку цвітіння, так як це може відлякати бджіл, і в результаті вплинути на якість майбутнього врожаю.

Краще вдаватися до обробок, коли на пагонах з’являться зав’язі плодів. Тоді кущі як правило витрачати всі свої сили не на квітки, а саме на плоди, а отже бджолам нічого не загрожує.

Схожі статті

Названо сорт, якого всі городники потребують більше, ніж повітря: чемпіон серед картоплі у 2025

Картопля - головна культура на городах українців, і від вибору сорту залежить, наскільки щедрим буде урожай. Щороку селекціонери виводять нові стійкі сорти. У 2025 лідером стала картопля "Титан".

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?

7 рослин, які принесуть вам рекордний урожай навіть у посушливе літо: голодні не залишитесь

Березень пройшов і деякі культури вже висаджені, а в квітні ще більше рослин вирощується на ділянках - які 7 рослин подарують вам МЕГА врожай вже в 2025-му році.