Буде соковитий та солодкий — 3 секрети посадки буряків: їх знають лише садівники зі стажем

Як правило, на городі у нас хоча і виростають буряки, але часто вони поступаються своїми характеристиками овочам з ферми. Чому так стається?

Ви можете подумати, що справа тут у використанні хімії, але це не завжди відповідає дійсності. Так, у господарствах часто використовуються концентровані добрива, агресивні інсектициди і фунгіциди.

Їхнє використання цілком та повністю виправдано, особливо якщо мова йде про великі ділянки, де зростає буряк. Це означає, що якщо начне поширюватися хвороба, то увесь врожай буде знищений.

Але як правильно доглядати за буряком вдома у своєму власному саду, де не так багато рослин.

Як виростити великий та солодкий буряк

Городники пояснили, який сорт німецького буряку неймовірно родить в Україні
Як виростити великий та солодкий буряк

Перш за все, не варто висаджувати буряк у місце, де ви внесли органічні добрива. Зокрема мова йде про коров’як. Справа в тому, що урожай там буде зовсім не смачним, без вираженого смаку та аромату.

Окрім того, необхідно подбати про якість посадкового матеріалу. А це означає, що насіння буряка перед посівом на розсаду необхідно продезінфікувати розчином марганцю.

Городники пояснили, який сорт буряка не боїться борошнистої роси
Як виростити великий та солодкий буряк

Ще зверніть свою увагу на те, що ґрунт має бути нейтральним, тобто не кислим, і не лужним.

У випадку, якщо земля все ж таки має знижений показник кислотності, вносять вапно в період, коли буряки вже достигають.

І наостанок можна сказати, що на городі необхідно обирати місця, які добре освітлені, і в яких не збирається волога. Так як це коренеплоди, то застій води може дуже негативно відобразитися на їх якості — почнеться загнивання, цвілість, тощо.

Після збору врожаю буряки необхідно почистити сухою ганчіркою. Контакт з водою зможе спровокувати життєдіяльність мікроорганізмів. Зберігаємо у сухому і теплому місці, без прямих сонячних променів. І візьміть на замітку, що через декілька місяців чи півроку соковитість буряків може значно знизитися. Це напряму зв’язано з втратою вологи у плодів з часом, і як правило цього уникнути майже неможливо.

Схожі статті

Витримати “до бруньок”: цю помилку у боротьбі з моніліозом припускає кожен 2-й садівник

Моніліоз - один із найнебезпечніших грибкових захворювань плодових дерев, яке щороку завдає значних збитків садівникам. Воно вражає абрикоси, вишні, черешні, персики, сливи та яблуні.

Повісили на яблуню, і мурахи не підходять навіть на кілометр: тривалий і найкращий відлякувач

Всі ми прекрасно знаємо, як можна впоратися з яблуневою плодожеркою, яка здатна залишити нас без врожаю. Але що робити з нав'язливими мурахами?

Морквяна муха вже у повітрі, але як захистити грядки? 2 прості дії, і шкідника як не бувало

Ці лайфхаки вчать городників проганяти морквяну муху зі своїх ділянок. Завдяки цьому, садівники, в результаті, отримають солодкі та великі плоди моркви. Більше того, методи лише натуральні!

Як правильно підготувати ґрунт для збереження вологи: готуємось до спекотного літа 2025

Перед посадкою рослин важливо підготувати правильно ґрунт, адже від цього залежить ваш майбутній врожай - що треба зробити, щоб земля зберігала вологу на випадок спекотного літа?

7 рослин, які принесуть вам рекордний урожай навіть у посушливе літо: голодні не залишитесь

Березень пройшов і деякі культури вже висаджені, а в квітні ще більше рослин вирощується на ділянках - які 7 рослин подарують вам МЕГА врожай вже в 2025-му році.

Урожай збиратимете відрами: посадіть помідори поряд з цією рослиною, і горя не знатимете

Вирощуючи ці дві рослини разом, ви не лише отримаєте багатий урожай помідорів, але й будете насолоджуватися запахом свіжої зелені. Ця проста порада вбереже ваші томати від шкідників.