Ви можете подумати, що справа тут у використанні хімії, але це не завжди відповідає дійсності. Так, у господарствах часто використовуються концентровані добрива, агресивні інсектициди і фунгіциди.
Їхнє використання цілком та повністю виправдано, особливо якщо мова йде про великі ділянки, де зростає буряк. Це означає, що якщо начне поширюватися хвороба, то увесь врожай буде знищений.
Але як правильно доглядати за буряком вдома у своєму власному саду, де не так багато рослин.
Як виростити великий та солодкий буряк

Перш за все, не варто висаджувати буряк у місце, де ви внесли органічні добрива. Зокрема мова йде про коров’як. Справа в тому, що урожай там буде зовсім не смачним, без вираженого смаку та аромату.
Окрім того, необхідно подбати про якість посадкового матеріалу. А це означає, що насіння буряка перед посівом на розсаду необхідно продезінфікувати розчином марганцю.

Ще зверніть свою увагу на те, що ґрунт має бути нейтральним, тобто не кислим, і не лужним.
У випадку, якщо земля все ж таки має знижений показник кислотності, вносять вапно в період, коли буряки вже достигають.
І наостанок можна сказати, що на городі необхідно обирати місця, які добре освітлені, і в яких не збирається волога. Так як це коренеплоди, то застій води може дуже негативно відобразитися на їх якості — почнеться загнивання, цвілість, тощо.
Після збору врожаю буряки необхідно почистити сухою ганчіркою. Контакт з водою зможе спровокувати життєдіяльність мікроорганізмів. Зберігаємо у сухому і теплому місці, без прямих сонячних променів. І візьміть на замітку, що через декілька місяців чи півроку соковитість буряків може значно знизитися. Це напряму зв’язано з втратою вологи у плодів з часом, і як правило цього уникнути майже неможливо.