6 очевидних причин: чому полуниця щороку стає дрібнішою і не плодоносить – ось, в чому секрет

З часом полуниця починає давати дрібні плоди, і при цьому врожайність стає в рази меншою - чому так стається і як це виправити? Садівники розповіли, що до чого.

Полуницю люблять багато людей, тому часто і вдаються до її вирощування на власних грядках. Але іноді при неправильному догляді, ягоди стають все меншими і це неабияк засмучує. Причиною цього може бути і старіння кущів, і погодні умови, а також не лише зовнішні умови, а й помилки в догляді, яких часто припускаються дачники без досвіду. Пропонуємо розглянути шість головних помилок, чому полуниця стає дрібнішою з кожним роком і перестає плодоносити.

Найголовнішою помилкою є те, що не проводиться омолодження кущів. Хоч і полуниця є багаторічною рослиною, але її продуктивність зменшується після трьох років вирощування, адже коренева система старіє. Регулярна заміна третини старих кущів на нові дозволяє зберегти високий рівень врожайності.

Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить
Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить

Ще однією поширеною помилкою є посадка великої кількості кущів на обмеженій ділянці. Полуниця потребує багато простору для гарного росту, якщо її кущі будуть занадто близько одне до одного, то між ними почнеться конкуренція за світло, воду та поживні речовини. Тому рекомендується, щоб відстань в ряду була не менше 30 см, а між рядами біля 70 см.

Також ще однією причиною зниження врожайності та якості ягід є відсутність підживлення після збору врожаю. В кінці літа і на початку осені ця рослина закладає плодові бруньки для наступного рок, тому важливо полуницю підживити калієм і фосфором.

Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить
Садівники розсекретили, чому полуниця стає дрібнішою і не плодоносить

Наступне, ігнорування хвороб. Найпоширенішим захворюванням є сіра гриль, яка активно розвивається в умовах високої вологості та при загущених посадках. Важливо регулярно оглядати рослини та видаляти хворі частини, а в деяких випадках вдаватись до використання спеціальних препаратів.

Важливо проводити правильне мульчування, адже не всі матеріали підходять для цього процесу. Рекомендується вибирати світлі варіанти мульчі і надати рослини регулярний полив.

І ще одним важливим фактором є правильна сівозміна. Полуницю не потрібно висаджувати після картоплі і томатів, адже вони можуть залишати шкідників і хвороби в ґрунті. Найкращими попередниками є часник, чорнобривці, бобові культури. Вони збагачують землю корисними речовинами, а також запобігають появі шкідників.

Схожі статті

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?

Готуйте відра та банки: ці 3 простих прийоми збільшать урожай малини в рази – ягоди, як на підбір

Є хитрощі, які дозволяють суттєво збільшити врожайність кущів малини, які вже зростають на ділянці. Потрібно лише докласти небагато зусиль. Результат того вартий!

Приготуйтеся до посадки кавунів і динь: ось у які терміни краще почати займатися розсадою

Незабаром температура стабілізується і ґрунт прогріється, а поки що потрібно потурбуватись про розсаду кавунів та дині - коли висівати насіння? Городники розсекретили найкращий час.

Вишня, груша та яблуня: на що варто звернути увагу при виборі саджанців – тоді не буде проблем

Як не потрапити на вудочку недобросовісних продавців та вибрати найідеальніший саджанець? На що звернути увагу при покупці яблуні, вишні, груші та сливи?

5 овочів, які я більше не саджу – тільки місце займають, і сили й час віднімають

Якщо ви любите експериментувати і плануєте посадити на городі щось новеньке – то ця стаття створена саме для вас. В ній редакція "Сенсації" зібрала 5 овочів, які на ділянці ліпше не саджати.

Зберете 1 тонну томатів з сотки, якщо оберете правильний сорт: станьте помідорним “магнатом”

Від сорту томатів залежить наскільки щедрим і смачним буде врожай цієї культури - що радять висаджувати досвідчені городники, адже вже давно перевірили його на практиці?