Полуницю люблять багато людей, тому часто і вдаються до її вирощування на власних грядках. Але іноді при неправильному догляді, ягоди стають все меншими і це неабияк засмучує. Причиною цього може бути і старіння кущів, і погодні умови, а також не лише зовнішні умови, а й помилки в догляді, яких часто припускаються дачники без досвіду. Пропонуємо розглянути шість головних помилок, чому полуниця стає дрібнішою з кожним роком і перестає плодоносити.
Найголовнішою помилкою є те, що не проводиться омолодження кущів. Хоч і полуниця є багаторічною рослиною, але її продуктивність зменшується після трьох років вирощування, адже коренева система старіє. Регулярна заміна третини старих кущів на нові дозволяє зберегти високий рівень врожайності.

Ще однією поширеною помилкою є посадка великої кількості кущів на обмеженій ділянці. Полуниця потребує багато простору для гарного росту, якщо її кущі будуть занадто близько одне до одного, то між ними почнеться конкуренція за світло, воду та поживні речовини. Тому рекомендується, щоб відстань в ряду була не менше 30 см, а між рядами біля 70 см.
Також ще однією причиною зниження врожайності та якості ягід є відсутність підживлення після збору врожаю. В кінці літа і на початку осені ця рослина закладає плодові бруньки для наступного рок, тому важливо полуницю підживити калієм і фосфором.

Наступне, ігнорування хвороб. Найпоширенішим захворюванням є сіра гриль, яка активно розвивається в умовах високої вологості та при загущених посадках. Важливо регулярно оглядати рослини та видаляти хворі частини, а в деяких випадках вдаватись до використання спеціальних препаратів.
Важливо проводити правильне мульчування, адже не всі матеріали підходять для цього процесу. Рекомендується вибирати світлі варіанти мульчі і надати рослини регулярний полив.
І ще одним важливим фактором є правильна сівозміна. Полуницю не потрібно висаджувати після картоплі і томатів, адже вони можуть залишати шкідників і хвороби в ґрунті. Найкращими попередниками є часник, чорнобривці, бобові культури. Вони збагачують землю корисними речовинами, а також запобігають появі шкідників.