Внесення добрив під час плодоношення полуниці: треба чи ні? Експерти розвіяли усі сумніви

Коли на кущиках полуниці зав'язуються перші ягоди – перед садівниками постає питання, чи потрібно вносити під них добрива? Відповідь на нього ви зможете отримати в нашому матеріалі.

Зовсім скоро настане час, коли на кущиках полуниці з’являться перші ягоди. В очікуванні збору врожаю багато городників замислюються над тим, чи варто в період плодоносіння підживлювати культуру – щоб підвищити врожайність? Розповідаємо, що про це кажуть досвідчені садівники.

Під час плодоношення полуницю можна і треба підживлювати. Питання тут тільки в тому, щоб обрати правильне добриво, яке не нашкодить врожайності. Гарна підживка зміцнить ягоди та покращить їхню якість. Проте існує важливий нюанс, який варто врахувати. Коли ягоди на полуничних кущиках вже зав’язались – під рослину не можна вносити азотні добрива.

Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення
Експерти розповіли, чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення

Взагалі існує кілька варіантів добрив, які можна використовувати для підживлення полуниці в період плодоношення. До них належать:

  • настій кропиви;
  • монофосфат калію;
  • курячий послід.

Використання курячого посліду має свої особливості. По-перше, треба врахувати, що ця підживка – джерело азоту. Тому ним підживлюють полуницю до початку плодоношення.

Органічне добриво розводять у пропорції 1:30 із водою. Потім – підливають по 0.5 літрів під кожен кущ полуниці. Зверніть увагу, що перед використанням потрібно розчин курячого посліду настояти протягом 2-х днів.

Щоб підживити полуницю в період плодоношення – можете зробити розчин кропиви. Цією рослиною заповнюють відро об’ємом 10 літрів та заливають водою. Настоювати розчин потрібно кілька днів, а потім – підливати його під кожен кущ полуниці по 0.5 літрів.

Чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення: експерти дали відповідь
Чи треба підживлювати полуницю в період плодоношення: експерти дали відповідь

Також можна розчинити в 10 літрах води 1 столову ложку монофосфату калію. Перед внесенням добрива грядки з полуницею поливають водою, а далі – поживним розчином. Такої кількості розчину вистачить для підкормки 5 кущів полуниці.

Схожі статті

Засихає абрикос: про що говорять листя та кора на дереві – важливо визначити реальну причину

Як показала практика, не всі садівники добре знайомі з примхами та вимогами плодових дерев і найчастіше виявляються безпорадними перед проблемами.

Навесні копаємо з розумом: 2 секрети підготовки грядок від дачників з великим досвідом

Ці два секрети значно спростять весняні роботи. Самі грядки вдасться обробити так, щоб 100% отримати якісний і багатий урожай. Порадами поділилися досвідчені дачники.

Метод запилення городу за допомогою мотузки між рядами. Робимо ривки, виходить вібрація

Методи, як-от цей, нагадують, що навіть невеликі зусилля можуть мати значний вплив на результати. Здавалося б, що проста мотузка, а як за допомогою неї можна запилити чи не весь город.

Без бджіл і стимуляторів: помідори плодоносять навіть коли температура вище 40

Ці методи допоможуть садівникам виростити томати навіть за аномальної температури погоди. До того ж, провести ручне запилення, вберегти вологу й загалом, весь врожай.

Ніколи не садіть полуницю поряд з цими культурами: втратите не тільки врожай, але й кущі

Поруч із полуницею можна садити багато різних культур, які мають на неї позитивний вплив, але є рослини сусідство з якими небажано. Можна не лише втратити врожай, а й кущі.

Забутий метод колгоспників дає 500 кг картоплі із сотки: і нічого більше придумувати не треба

Просто візьміть й повторіть цей метод вирощування картоплі, яким займалися ще наші бабусі та дідусі. Можна спробувати вирощувати бульбу таким чином, і побачити, що з цього вийде.