Зовсім скоро настане час, коли на кущиках полуниці з’являться перші ягоди. В очікуванні збору врожаю багато городників замислюються над тим, чи варто в період плодоносіння підживлювати культуру – щоб підвищити врожайність? Розповідаємо, що про це кажуть досвідчені садівники.
Під час плодоношення полуницю можна і треба підживлювати. Питання тут тільки в тому, щоб обрати правильне добриво, яке не нашкодить врожайності. Гарна підживка зміцнить ягоди та покращить їхню якість. Проте існує важливий нюанс, який варто врахувати. Коли ягоди на полуничних кущиках вже зав’язались – під рослину не можна вносити азотні добрива.

Взагалі існує кілька варіантів добрив, які можна використовувати для підживлення полуниці в період плодоношення. До них належать:
- настій кропиви;
- монофосфат калію;
- курячий послід.
Використання курячого посліду має свої особливості. По-перше, треба врахувати, що ця підживка – джерело азоту. Тому ним підживлюють полуницю до початку плодоношення.
Органічне добриво розводять у пропорції 1:30 із водою. Потім – підливають по 0.5 літрів під кожен кущ полуниці. Зверніть увагу, що перед використанням потрібно розчин курячого посліду настояти протягом 2-х днів.
Щоб підживити полуницю в період плодоношення – можете зробити розчин кропиви. Цією рослиною заповнюють відро об’ємом 10 літрів та заливають водою. Настоювати розчин потрібно кілька днів, а потім – підливати його під кожен кущ полуниці по 0.5 літрів.

Також можна розчинити в 10 літрах води 1 столову ложку монофосфату калію. Перед внесенням добрива грядки з полуницею поливають водою, а далі – поживним розчином. Такої кількості розчину вистачить для підкормки 5 кущів полуниці.